YAYLASARAY KÖY OKULUNDA KARA TAHTA TARİH OLDU

Taşova Kaymakamlığının başlatmış olduğu “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu” adlı kampanya kapsamında Yaylasaray İlköğretim Okulu ve Devre Köyü İlköğretim Okulları Basına tanıtıldı.

2 Mart 2011 Çarşamba günü Amasya Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’un katılımıyla, basın mensuplarına Yaylasaray ilköğretim Okulu tanıtıldı. İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan, Projenin nasıl hayata geçirildiği hakkında gazetecilere ve davetlilere açıklamalarda bulundu. Şivgan yapılan çalışmaları anlatırken, okul ve bahçesindeki gözle görülür hizmetler hayranlıkla izlendi.

Okul dersliklerini gezerken Taşova Kaymakamı Şivgan, Renovasyon çalışmaları kapsamında “Akıllı Tahta” uygulaması olarak adlandırılan interaktif ekranın öğrencilerin ilgisini çektiğini belirtti.

      Şivgan “Bilgisayar ortamında görsel ve işitsel kaynakların çokluğu, öğrencilerin katılımının artmasıyla hem dersler daha eğlenceli hale gelmekte ,hem de çocuklarımızın öğrenmeleri kolaylaşmaktadır. Sistem, öğretmenlerimize zaman kazandırırken, sınıflar da tebeşir tozundan kurtulmuş olacak” dedi.Basın mensupları buradaki  diğer çalışmaları da yerinde gördükten sora Devre Köyü İlköğretim Okulu’ndaki çalışmalar hakkında  bilgi aldı.

   Kaymakam Şivgan  “Yarınlar İçin Okulların Renovasyonu”  kapsamında  yapılan çalışmalarda  Devre Köyü halkını tanımlarken,bizim bu okulumuzdaki çalışmalara köy halkı top yekun katıldı ”köylüler okulun çatısındaydı” onlarla beraber bu eseri meydana getirdik dedi.

   Proje kapsamında tanıtım  maksatlı Basın Mensupları ile yapılan program davetlilere Taşova Öğretmen Evi’nde verilen öğle yemeği ile sona erdi.

 

                     CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.