Amasya İtimat

YAVUZ, YENİ PARTİNİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU

Haber: Ahmet Şimşek
Türk  siyasi hayatına yeni bir siyasi parti girmeye hazırlanıyor. Siyasi parti oluşumu hazırlanırken Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcıları, ülke genelinde il başkanı ve ilçe başkanları belirlenmiştir.
İç İşleri Bakanlığına başvuruda bulunan siyasi partinin adı YÜKSELEN HİLAL PARTİSİ. Yeni kurulan Yükselen Hilal Partisinin Genel Başkanı Hüseyin Canpolat  ve ilçemize bağlı Esençay beldesinden Rabiye Gürel Yavuz da Genel Başkan Yardımcısı olarak yer almaktadır.
Kendini ülkesine, milletine, Atatürk ve Milli Devlet ilkelerine bağlı hemşehrimiz  Yavuz; “Doğru bildiğim yolda ülkem için çalışacağız, amacımız belli. Vatan, Millet, Bayrak ve mazlumun yandır. Türkiye’de Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler sırasıyla AKP, CHP, HDP, MHP, İyi Parti olmak üzere  beş adet siyasi parti vardır. Mecliste gurubu bulunmayan 9 adet son seçimlere giren siyasi parti vardır. Yeni kurulan Yeniden Yükselen Hilal Partisi Genel Partisi Genel Başkanı, İktidara gelmek için tüm gücümüzle çalışacağız, tüm siyasi partilerle çatışmadan, kardeşlik ve demokrasi kuralları içerisinde ülkemiz için siyasi partimizi kuruyoruz.” dedi.
Yeni Kurulan parti Türk siyasetine kardeşlik, barış, ülkeye refah getirmesi dileğiyle bizde site yönetimi olarak hayırlı olsun diliyoruz.
05amasyam-05 Kültür, Haber, Magazin 2022

Yorum Ekle