Amasya İtimat

YARIM ASIRDIR DERMAN OLDU ŞİFA DAĞITTI

YARIM ASIRDIR DERMAN DAĞITTI

Haber; Cesarettin Tuzla

Taşova ve  köylerinde çok sevilen Ballıca (Darma)  köyü doğumlu Doktor Osman Gürer (Derman bey) mesleğe veda ederek doktorluk mesleğini noktaladı.

Diğer adıyla Taşova’nın Derman Bey’i olarak anılan ve  ilçemizde yaklaşık 46 yıldır doktorluk mesleğini icra eden Dr. Osman Gürer,  muayenehanesini kapattı. DERMAN BEY’’e bundan sonraki hayatında sağlıklı, mutlu, hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

O, hep hastaları için en iyisini yapmak isteyen, evinde ayaklarını uzatarak televizyon izlediği gündüz ve geceleri hiç olmayan, bundan da hiç şikayetçi olmayan Taşovamızın Doktor Osman Beyi idi. Taşova’dan senin gibi yüreği temiz, mert, işinde başarılı bir insan geçti. Veda ediyor demek zorumuza gidiyor. Taşova ile  bütünleşen, 7’den 77’e herkesin yüreğinde yeri oldu. Sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiç bir şekilde yıkılmayan, unutulmayan ve unutulamayacak olan… DERMAN BEY

Allah sağlıklı uzun ömürler versin kıymetli hocam…

Osman Hocamın hastası için koyduğu tedavi tespitler, teşhisler, söyledikleriyle örtüşen sözler diğer  sağlık merkezlerinde aynen doğrulandı. Hocamın görüşleri doğruluğunu korurken bu doğruların belki de kitaplaştırılması en az tıp hekimliği yetiştirmek kadar önem arzediyor.

Doktor Gürer’in Veda Mesajı:

”Sevgili Tasovalılar. Sizlere 45.yıl hekim olarak en iyisini yapmaya çalışarak hizmet ettim. Sizlerle birlikte üzüldüm birlikte sevindim. Herkese aynı yakınlıkta oldum. Kimseyi ayırmadım. Hipokrat yeminine bağlı kaldım. Hepinizi çok sevdim. Siz de beni sevdiniz buna inanıyorum. Ama artık ayrılık zamanı geldi. Muayenehanemi kapattım. Bundan sonra Taşova’daki veya Ballıca köyündeki evimde olacağım. Yani yine sizinle birlikte yaşayacağım ömrüm oldukça. Hakkım varsa helal olsun. Siz de hakkınızı helal edin. Herkese sağlık huzur ve mutluluklar diliyorum. Saygılar sevgiler selamlar.”

Yorum Ekle