Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, bir şirketin markasını ve bilgilerini yansıtmak ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlamak için web siteleri ve sayfaların oluşturulmasıdır. İster bir web sitesi, ister mobil uygulama tasarlıyor olun, görünüm ve tasarım hayati unsurladır. Kendi işiniz için bir site oluşturmak için web tasarımını öğrenebilir veya müşteriler için siteler oluşturan profesyonel bir web tasarımcısı olabilirsiniz. Web tasarımı her zaman yeni, öğrenecek şeyler barındırır.

Peki, bir web tasarımcısı ne yapar?

Web tasarımı, bir web sitesinin veya web sayfasının hedeflerini tanımlar ve tüm potansiyel kullanıcılar için erişilebilirliği destekler. Bu süreç, bir dizi sayfa boyunca içeriği ve görüntüleri düzenlemeyi, uygulamaları ve diğer etkileşimli öğeleri entegre etmeyi içerir.

Bu işlemi gerçekleştiren profesyonellere web tasarımcısı denir ve aşağıdakileri yaparlar:

  • Okunması kolay yazı tiplerini seçme,
  • Renk şemaları seçme,
  • Bir markanın kimliğini renklere, yazı tiplerine ve düzene uygulama,
  • Web sitesinin yapısının bir haritasını oluşturma,
  • Resim, logo, metin, video, uygulama ve diğer öğeleri yerleştirme
  • Düzenler oluşturmak ve sayfalara stil vermek için HTML ve CSS gibi kodlama dillerini kullanma,
  • Hem masaüstü hem de mobil görüntüleme için web sitelerinin ve sayfaların optimize edilmiş versiyonlarını yapma.

Unutmayın, Magna Dijital Pazarlama olarak, kurulduğumuzdan beri, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Dijital Pazarlama Ajansı Kapsamında temin ettiğimiz hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak hemen iletişime geçin.

Yorum Ekle