VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BASIN BÜLTEN

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ İSRAFİL SEGİN’ DEN VERGİ HAFTASI MESAJI


        Taşova Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin’ in (27 Şubat 2012 – 04 Mart 2012) tarihleri arasında kutlanan vergi  haftası nedeni ile sitemize verdiği demeçte;


        Güzel ilçemiz Taşova’ mızda Vergi Haftası vesilesi ile Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması, kamuoyunda sağlıklı vergi bilincinin oluşturulması ve bu konuda ki sorunların tartışılması amacı ile 1990 yılından beri her yıl Şubat ayının son haftası vergi haftası olarak kutlanmakta olup bu yıl bu yıl 23. sünü kutluyoruz.


        Devletin en önemli finansman kaynaklarında biri olan “Vergi verme -vergi ödeme” vatandaş olmanın en önemli gereğidir. Vergi; devletin vatandaşlara ödeme gücüne göre yüklediği ekonomik ödevdir. Şunu unutmayalım ki ” Çiçekler yağmurlarla, vatan ödenen vergilerle büyür”.


        Verginin sağlıklı bir şekilde toplana bilmesi için etkin bir vergi idaresinin yanında kamuoyunun ve halkımızın idareye yardımcı olması ve ülkede yaşayan tüm bireylerin vergi bilincinin oluşması, herkesin yapmış olduğu harcama karşısında geçerli – geçersiz belge ve fiş demeden mutlaka belgesini alması, bunun aynı zamanda en önemli bir vatandaşlık görevi olduğunun bilincine varması ile mümkün olacağına inanıyorum.


        Vergi vermek ve ödemek bu ülkede vatandaş olmanın gururu olmalıdır.


        Vergi haftası etkinlikleri ile bilgisi, sevgisi ve vergisi ile ülkemize katkı sağlayan ve topluma sunulan hizmetlerde payı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bu vesileyle saygı değer okuyucularımızın ve mükelleflerimizin Vergi Haftasını kutlar, Milletimize ve ülkemize huzur ve refah getirmesini, hayırlara vesile olmasını dilerken en içten saygılarımı sunuyorum.


            TAŞOVA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ, VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI DOLAYISI İLE BİR DİZİ PROGRAM DÜZENLEMİŞTİR


        27.02.2012 Pazartesi saat 10:00′ da  Açılış ve Atatürk anıtına hükümet konağı önünde Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin tarafından çelenk konulması, saygı duruşu ve açılış konuşması, İstiklal Marşı ve Göndere Bayrak Çekilmesi


        Vergi Dairesi Müdür ve yetkililerince; Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’ ı makamında ziyaret, Ana cadde üzerinde vatandaş ve mükellef ziyaretleri.


        28.02.2012 Salı günü saat 10:00′ da Vergi Dairesi Müdür ve yetkililerince; Belediye Başkanın ziyaret edilmesi Meslek odaları ve Esnaf Sanatkarlar odası ziyaret edilerek vergi haftası ile ilgili bilgilendirme toplantısı ziyaretleri, Mükellef ziyaretleri.


        29.02.2012 Çarşamba günü saat 10:00′ da Vergi Dairesi Müdür ve yetkililerince; Resmi kurumların ziyaret edilmesi Yuvam çocuk yuvasını ziyaret edilerek  çocuklara hediyeler verilmesi, Mükellef ziyaretleri.


        01.03.2012 Perşembe günü saat 10:00′ da Vergi Dairesi Müdür ve yetkililerince; Özkan Ağış İlköğretim okulu öğrencilerine vergi haftası nedeni ile konferans verilmesi, Mükellef ziyaretleri.


        02.03.2012 Cuma günü saat 10:00′ da Vergi Dairesi Müdür ve yetkililerince; Yatılı İlköğretim Belge Okulunu ziyaret edilmesi, Cumhuriyet İlköğretim Okulunu ziyaret edilmesi, Yeşilırmak İlköğretim Okulunu ziyaret edilmesi, Vergi dairemizi gezdirilmesi ve öğrencilere bilgi verilmesi, Mükellef ziyaretleri.


        03.03.2012 Cumartesi günü saat 11:30′ da Vergi Dairesi tüm personeline Borabay Gölünde  kahvaltılı piknik.

Yorum Ekle