VEFALI TAŞOVALILAR

 


 


 


                        VEFALI TAŞOVALILAR


 


                                                                                                   Ömer CELEP


                                                                                                    6 Mayıs 2011


 


            Geçenlerde Naci Konyar ağabeyimizin eczanesinde, yaklaşan genel seçimlerde Taşova ve Taşovalı’larla ilgili sohbet ediyorduk. Kadim dostum Gönül Hayati Özkan, Taşova ile ilgili her zaman ki hassasiyeti ve her zaman ki iç sızıntısının coşkun sevdasıyla söze başladı ve yazılı basın tarafından gereği gibi aksettirilmeyen ama Taşova ve Taşovalı gençlere; yüreğinde Taşovalı’lığın yangını bulunan birileri tarafından çeşitli isim altında yardım yapıldığını ifade etti. Hem de yapılan yardımların her türlü riyadan uzak, her türlü şaibeye kapalı, meccani yardımlar olduğunu anlatırken gözleri pırıl pırıldı. Yapılan bu yardımların kendisi tarafından yapılıyormuş kadar haz duyduğu gözlerindeki pırıltıdan belliydi. Kendisi yardım ediyormuş kadar mutluydu, duyguluydu.


            Ayrıntısına girmeyeceğiz. Ama gerek çocukluğundan, gerek gençliğinden gerek atasından ve gerekse değişik nedenlerden dolayı gönlünde Taşovalı olmanın iz düşümü bulunan, güzel ülkemizin değişik yerlerinde iş adamı olma noktasına yükselen kimi insanımızın, özellikle Taşovalı yüksek okul öğrencilerine maddi destek sağlıyor olmaları Gönül Bey’i olduğu kadar bizi de etkiledi. Bu yardımı yapanların başında sağlam yürekli vefalı İnsan Sayın Fuat Bursalı geliyor. Öğrencilerimize her ay yaklaşık on beş bin TL.hem de mensubu bulunduğu şirketine yüklemeksizin ve sadece şahsi fedakarlığıyla yardımda bulunduğunu öğreniyoruz ve öğrendiğimiz bu kutlu bilgiyi de bu sütunda siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu değerli hemşerimize Taşova’dan Bursa’ya kadar selam ve şükran yolluyoruz.


            Sayın Bursalı;


            Sevgili Öğrencilerimize, aldığı eğitimle ilgili yaptığınız yardım ve desteğin, kazancınızın artmasına ve bereketine vesile olmasını, Ata yurdunuzdan size selam ve bol kazanç dualarımızı yolluyoruz.


            Ayrıca; değerli yönetici ve iş adamı Sayın Hayati Ulukaya’nın fedakarane ve samimi katkıuları da azımsanacak değil. Değerli İş adamı Sayın Mehmet Sarı’ya da Taşova’mıza, dolayısı ile Taşovalılar’a yaptığı maddi katkılardan dolaya kutladığımızı  ve kendilerine şükran borçluluğumuzun bilincinde olduğumuzu özellikle belirtmeliyiz.


            Sayın Mehmet Sarı’nın giriştiği siyasi tercihte eğer Taşovalı’lara görev düşse idi inanıyoruz ki Taşova Üzerine düşeni yapacaktı. Ama Bilinmesini isteriz ki; Dualarımız, bedeninde ve ruhunda bu coğrafyanın izbesi bulunanlardan, elde ettiği imkanları bu coğrafyanın evlatlarıyla paylaşan siz sevgili kardeşlerimizedir.


            Tabi ki sayı n Özkan Ağış’ın ilçemize kazandırdığı ilköğretim okulu ve bu okulumuzun çeşitli ihtiyaçlarının yine kendisi tarafından karşılanıyor olması elbette her türlü takdirin ve her türlü şükranı fazlasıyla hak etmektedir.


            Ayrıca adını zikretmekte gıdasız kaldığım diğer yardım severlerin beni affettikleri kadar büyümelerini dualıyorum ve bilvesile kalbi selam sevgi ve saygı sunuyorum.


            Her birinize ayrı ayrı şükranlarımızı bol kazanç, sağlık ve mutluluk dileklerimizi yoluyoruz, lütfen bilgileniniz efendim.


             


               


     

Yorum Ekle