VAN DEPREMİNDE ŞEHİT OLAN ÖĞRETMEN ÇİFTİN İSMİ YAŞAYACAK

      Van Depreminde Şehit Olan Öğretmen Çiftin

    Emel -Oktay Türkoğlu’nun İsmi YaşayacakVan’daki depremde hayatlarını kaybeden öğretmen çift Oktay (26) ve Emel (25) Türkoğlu’nun isimleri Amasya’nın Taşova ilçesinde bir sokağa verildi.


       Van’daki depremde hayatlarını kaybeden öğretmen çift Oktay (26) ve Emel (25) Türkoğlu‘nun isimleri ilçemizde Doğu Mahallesinde ailesinin oturduğu sokaga ismi verildi.


Düzenlenen törende konuşan  Kaymakamı Engin Uysal, öğretmen çifti eğitim şehidi olarak nitelendirerek, isimlerinin ölümsüzleştiğini söyledi.


     Belediye Başkanı Özgür Özdemir ise, Van depreminin birinci yılında hayatlarını kaybeden Oktay ve eşi Emel Türkoğlu‘nu rahmet, sevgi ve saygıyla andıklarını söyledi.


Öğretmen çiftin ailesinin acılarını paylaştıklarını anlatan Özdemir,


“Devletimizin ve milletimizin ailemize desteğini yansıtabilmek için bu sokağa öğretmenlerimizin ismini verdik. İnşallah bundan sonra böyle acılar yaşamayız” diye konuştu.


       Oktay Türkoğlu‘nun babası İzzet Türkoğlu da, yetkililere teşekkür etti.


       Törene Kaymakam Engin Uysal,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Askerlik Şube Başkanı Bilgin  Gökhan,Ak Parti İlçe B aşkanı Deniz Sümer,MHP İlçe Başkanı Aslan Berber,CHP İlçe Başkanı Ömer Özalp,İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hamit Akkoyunlu,Emniyet Amiri Hüray Sancı,Müftü Osman Bircan Tuğlu,Daire Amirleri ve şehit öğretmen Oktay Türkoğlunun ailesi katıldı.


Konuşmaların ardından Türk Bayrağı ile örtülü sokak yazısı protokol üyeleri ve ailenin katılımıyla açıldı


Yorum Ekle