Amasya İtimat

Vali Masatlı Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısına Başkanlık etti

Taşova Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı, 19 Nisan 2023 Çarşamba günü Vali Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik, İl Genel Meclisi Üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri katıldı.

Vali Masatlı, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda yapılan toplantının açılışında yaptığı konuşmada: “Sözlerime başlamadan önce siz değerli muhtarlarımızın Ramazan Şerif’in-i tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi 6 Şubat tarihi itibarıyla 11 ilimizin ve yaklaşık 14 milyon insanımızın etkilendiği bir felaket yaşadık. Bu afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralarımıza ise acil şifalar diliyorum. Bu coğrafyanın gördüğü belki de en büyük felaketlerden bir tanesini millet olarak yaşadık. Yaklaşık iki ayı aşkın bir süre deprem bölgesinde, Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Bakanlarımız, Kamu Kurumlarımız, Valilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve gönüllerimiz hep birlikte felaketin yaralarını sarmak için var gücümüzle çalıştık. Rabbim böylesine büyük acıları Ülkemize ve Milletimize bir daha yaşatmasın. Tabi burada Devletimizin ve kurumlarımızın ne kadar güçlü olduğunu da yakinen görmüş olduk. Devletimizin ne kadar büyük bir potansiyele ve kabiliyete sahip olduğunu, diğer taraftan bölgede görev yapan kamu görevlilerimizin ve STK’ların özverili bir şekilde çalıştığını hep birlikte müşahede ettik. Bunun yanında Türkiye’mizin tüm vilayetlerinin ve Amasya’mızın değerli insanlarının ne kadar gönlü geniş ve yardımsever olduğuna bizzat şahit olduk. İlimizden gelen tüm yardımlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bölgede konutların, hastanelerin, okulların temelleri atılmaya başlandı. Yaralar hızla sarılmaya devam ediyor. Ramazan Bayramını depremzede kardeşlerimizle geçirmek üzere tekrar deprem bölgesine gidiyoruz. Orada birçok dost ve arkadaşlarımız oldu. Amasya’mızın güzel insanlarının ve sizlerin selamını da afetzede vatandaşlarımıza ileteceğiz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. Değerli muhtarlarımızla yılda en az iki defa bir araya gelerek, muhtarlarımız ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerini dinleyip, sorunların çözümü noktasında adımlar atıyoruz. Bugün de Taşova ilçemizin varsa talep ve sorunlarını sizlerden dinleyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemimizin bir gereği olarak ilimizde yaşayan bütün insanlarımıza ulaşmak, yöneticilerimizin taleplerini ve isteklerini dinlemek, bu taleplere anında cevap bulmak ve gerekli çalışmaları başlatmak üzere muhtarlar toplantılarımızı yapıyoruz. Toplantının ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Vali Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

 

 

Yorum Ekle