Amasya İtimat

VALİ IŞIK: “Köylerimizin hayat standartını yükseltmek için çalışıyoruz”

g2İlimiz Valisi Salih Işık, 12 Ekim 2016 Çarşamba günü ilçemize bağlı Karsavul, Gökpınar, Sofualan ve Alpaslan köylerinde incelemelerde bulundu. Vali Işık’a incelemelerinde ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Faruk Aykutlu eşlik etti.

İncelemelerde bulunduğu köylerde köy muhtarları ve Özel İdare yetkililerinden bilgiler alan Vali Işık, vatandaşlarla sohbet ederek, köylerine dair ihtiyaçlarını dinledi. İncelemelerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali  Işık şunları söyledi: “Amasya’nın her köyüne üst standartlarda hizmet götürebilmek için devletimizin tüm imkanları seferber edilmektedir. Amasya’nın her köşesi bizim için değerlidir. Bu kapsamda köylerde yaşayan vatandaşlarımızın da şehir merkezlerindeki gibi imkanlara sahip olabilmesi için ilgili kurumlarımızca gerekli çalışmaları yürütüyoruz.”

Vali Salih Işık ayrıca Alpaslan Köyü Müzesi ve Seyyid Nureddin Alparslan türbesini de ziyaret ederken,  detaylı incelemelerinin ardından saat 16.30 sularında ilçemizden ayrıldı. Vali Işık son olarak İl Özel İdaresi parke taşı fabrikası ve yeni şantiye alanında incelemelerde bulunarak, bilgi aldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.