VALİ ABDİL CELİL ÖZ GÖKPINAR KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Kömür madeni işletmesinin çalışmalarını müteakip köy yakınlarında oluşan çatlakların genişlemesi  ile artan tedirginlik nedeni ile gündeme gelen Gökpınar köyünü Vali Abdil Celil Öz ziyaret etti.
17 Aralık 2011 Cumartesi günü beraberinde il özel idare genel sekreteri Mustafa Bolat ve Kaymakam İbrahim Halil Şivgan ile birlikte saat 11.30’da Gökpınar köyüne gelen Vali Öz incelemelerde bulundu.
Köy muhtarlığının müracaatı üzerine köye geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Maden İşleri Genel Müdürlüğünden 7 kişilik ekip gelerek incelemelerde bulunmuştu. 11 Aralık 2011 Pazar günü ise MEDYA TV yönetim Kurulu Başkanı Turan Canik’in özel sunumu ile 3 saatlik özel yayın gerçekleştirildi.
16 Aralık 2011 günü ise Köy Muhtarı Ali Gencel ve İstanbul’daki dernek yöneticilerinden oluşan 15 kişilik ekip Vali Abdil Celil Öz ile  valilik toplantı salonunda görüşerek köyün sorunlarını ilettiler.
Gökpınar köyünün kömür işletmesi ile olan sorununu yerinde incelemek üzere Ak Parti Amasya Milletvekili Avni Erdemir ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ramis Topal’ın  bütçe görüşmelerinden sonra köye geleceği öğrenildi.

Yorum Ekle