HES SORUNU MEDYA TV ‘DE

             HES  SORUNU  MEDYA  TV ‘DE

 

 

        Sezgin Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Sezgin Yollarda” proğramı İlçemiz,çevresinde yoğunlaşan HES’ler konusunu işleyecek.

         Önümüzdeki günlerde MEDYA TV’de Taşova ve Erbaa  Ziraat Odası başkanları ve yetkin kişilerin katılacağı program  öncesinde 17-18 Aralık günleri ilçemiz  Gemibükü ve Umutlu  köyleri ile  Erbaa’ya bağlı  Değirmenli Beldesi ve Çalkara  Köylerinde çekimler yapıldı.Kadınlar, öfkesini  bastonlarını göstererek belirtti..
       Yeşilırmak üzerine kurulması planlanan HES’lere karşı yaşlısının ve gencinin ortak sözleri; “Ölürüz ama suyumuzu vermeyiz “oldu.
      Erbaa’nın Çalkara Köyünde  toplanan    yoğun kalabalık içerisindeki bastonlu  nineler ; “Bizler ve hayvanlarımız nasıl yaşayacağız,susuz tarım yapılır mı ?” dedi. Verimli tarlaların ve ağaçların kurayacağını belirten vatandaşlar. neden bedelleri hep biz ödüyoruz? Suyumuz için canımızı veririz. Biz balık gibiyiz, su olmazsa yaşayamayız. Suyumuzu aldılar mı canımızı da alsınlar sözleri  yer aldı.
       

         Umutlu HES projesi ile ilgili yoğun tepkilerin yer aldığı programda;Amasya Karayolu 4. kilometresi Kaleçevriği mevkiinden başlayıp ,Erbaa  karayolu 4 cü kilometresi  Yolaçan Köyü civarına kadar tünel içine alınıp ilçemizden geçen Yeşilırmağın çaya dönüşeceği KARAYEL projesi ile ilgili  görüntü ve röportajları da yer alıyor.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.