Amasya İtimat

Uzem.Net ile Uzaktan Online Eğitim Teknolojilerine Hakim Olun!

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada bir çok şey değişti. Bu salgın o kadar çok şeyi etkiledi ki yaşam tarzımızda bir çok değişikliğin olmasına neden oldu.

Bunlardan belki de en çok eğitim konusunda olan değişiklikleri ilk sıraya alabiliriz.

Eğitim, öğretimle ilgili salgın dolayısıyla canlı ders ve online eğitim konusu yaygınlaştı. Milli Eğitim Bakanlığı kendisine bağlı okullarda bulunan öğrencilere yönelik uzaktan eğitim çözümleri üretmeye çalışıyor.

Bugün size bir siteyi tanıtmak istiyoruz. Uzem.net adresinde hizmet veren bu internet sitesi uzaktan eğitim teknolojileri konusunda merak edebileceğiniz her şeyi sunmaya çalışıyor.

Uzaktan eğitim ana başlığında konu ile ilgili haber ve bilgi kaynağı olarak tasarlanan internet sitesinde gündeme ait merak edeceğiniz soruların cevabını kolayca bulmanız mümkün.

Bugün Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğrenciler ve öğretmenler EBA sistemini kullanıyorlar. EBA salgın döneminden önce oluşturulan, açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş sosyal nitelikli eğitsel elektronik içerik ağı olarak hizmet veriyor.

EBA ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını uzem.net’te yer alan içeriklerden öğrenmeniz mümkün. Hem öğretmen hem de öğrenci için konu ile ilgili bilgilendirici makaleler yer alıyor.

Uzem.net sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenler ve öğrenciler için hazırlanmış içeriklerden oluşmuyor. Ana başlık uzaktan eğitim olduğu için bu konu ile ilgili merak edeceğiniz ve öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi bir arada vermek isteyen bir platform.

Canlı ders nasıl yapılır? Uzaktan Eğitim için bilgisayar nasıl olmalıdır? En iyi canlı ders siteleri hangileridir? gibi bir çok makalede bilgiler sunuyor.

Bir uzaktan eğitim portalı olarak kurulan uzem.net’te öğretmenler ve öğrenciler için onlarca bilgilendirici kaynak bulunuyor.

Bilindiği gibi sadece Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğrenciler uzaktan eğitim almıyorlar. Üniversitelerde uzaktan eğitimle öğrencilerine ulaşmaya çalışıyor. Bu noktada da hazırlanmış bir çok içerik bulunuyor.

Yorum Ekle