Amasya İtimat

UYUŞTURUCU ve DOLANDIRICILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI

Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığı Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesince ilçemizde uyuşturucu ve dolandırıcılıkla ilgili bir seminer verildi.

18 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 10.00’da Müftülük Toplantı salonunda başlayan toplantıya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Jandarma Komutanı J. Ütğm. Ömer Altun, Nüfus Müdürlüğü Şefi Ahmet Yılmaz, İlçe jandarma personeli, köy ve mahalle muhtarları katıldılar.

İlk olarak (KOM) Şubesinde görevli J. Bçvş. Cengiz Nalçalı slayt gösteri eşliğinde uyuşturucu ile mücadeleyi anlattı. Nalçalı özellikle çok tehlikeli ve bir kez kullanıldığında bile bağımlılık yapan Metanfetamin adlı uyuşturucunun zararlarını vurguladı.

NARKO Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışmasında birincilik ödülü olan Senaryosunu Emrullah Özcan, Yönetmenliğini Şefika Özcan’ın yaptığı, İclal Karaduman ve Sevgi Temel’in rol aldığı ”İKİ EKMEK” adlı kısa metrajlı film izlettirildi.

Daha sonra (KOM) Şube Müdürü J. Kd. Bçvş. Ali Bircan konuyla ilgili kısa bir sunum yaptı.

Son olarak söz alan J. Kd. Çvş. Osman İnan, son onbeş yıldır ülkenin gündeminde olan özellikle cep telefonu yoluyla yapılan siber dolandırıcılık konusunu anlattı.

Yorum Ekle