UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ

  24 Ocak 1993’te öldürülen gazeteci yazar Uğur Mumcu ile  31 Ocak 1990 ‘da öldürülen Prof .Dr Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümlerini belirleyen 24-31 Ocak günleri arasındaki  haftanın ‘’ Adalet Ve Demokrasi Haftası ‘’ olmasına karar verilmiştir.


       1990 ‘lı yılların başlarında aydın ve bilim insanlarımız ATATÜRKÇÜ oldukları için katledilmeye başlamışlardır.31 Ocak 1990’da Türkiye Cumhuriyeti Laik Eğitim temeline dayanmadıkça çağdışı kalmaya ve sonunda bağımsızlığını hatta varlığını yitirmeye mahkumdur ‘’ diyen ADD Kurucu Genel Başkanı Muammer Aksoy katledildi.


    24 Ocak günü ‘’ Ben Atatürkçüyüm ,ben Cumhuriyetçiyim , ben Antiemperyalistim diyen aydınlanmanın en önemli değerlerinden birisi olan gazeteci- yazar  hukukçu Uğur Mumcu katledildi.Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz savunucusu Bahriye Üçok  katledildi.Atatürkçü aydın bilim adamlarından  hınçlarını alamayanlar  Prof. Dr Ahmet Taner Kışlalıyı ,ardından Necip Hablemitoğlu’nu hunharca katletti.


       Katledilen aydınlarımızın ve bilim adamlarımızın toplumsal ve siyasal liderlik işlevleri sona erdirilip Atatürkçü  örgütlenme ve Eğitim hareketi zayıflatılmaya çalışıldı.Ancak aydın olma sorumluluğunu taşıyanlar katledilenlerin bayraklarını teslim alarak her türlü hukuksuzluğu yapanlar ile mücadeleye devam ediyor.


       Sevgili Uğur Mumcu  4 Şubat 1981 tarihli yazısında şunları söylüyor;’’İsterler ki susalım,isterler ki yazdıklarımızın hiçbiri bu dönemde yazılmasın . Bunun içindir ki bizleri susturmak için türlü yollara başvurular.Bizleri susturmak için başvurdukları ve ellerine yüzlerine bulaştırdıkları sinsi girişimleri ile ilgili ipuçları elimizdedir.Bunu da bilir,bunların açığa çıkmamsı için köşelerinde kıvranıp dururlar.Evet yazacağız, susmazcağız.’


Bütün Atatürkçüler , aydınlar ne Uğur Mumcu’yu Ne Muammer Aksoy’u ve diğer Devrim Şehitlerini UNUTMAYACAK.


         ADD Yönetim Kurulu      TAŞOVA

Yorum Ekle