Amasya İtimat

ULUKÖY 2.GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI.

0
534

               İlki  2009 Yılında  İş adamı Mehmet Sarı ve Eşi Fatma Sarı tarafından düzenlenen sünnet şöleninin ,ikincisi 24  Temmuz 2010 Cumartesi günü Uluköy Barajında yine  Sarı ailesi tarafından sponsorluğu yapıldı.

              14 Çocuğun erkekliğe adım attığı  2. geleneksel sünnet şöleninde bir konuşma yapan Mehmet Sarı ;“Ben Uluköy de doğdum burada büyüdüm büyük şehirde yaşamımı sürdürüyorum, köyümden hiç kopmadım, köyümün insanlarına katkıda bulunabiliyorsam ne mutlu bana ,üzerime düşen her göreve hazırım “dedi.

              İlçe Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan “Uluköy’e ikinci gelişim,burada birlik ,berberlik ve  dayanışma anlayışını gördüm çok güzel” dedi. Erkeliğe adım atan çocuklara da mutluluklar diliyerek sözlerini tamamladı.

             Belediye Başkanı Ali Genç konuşmasında ;Bizler hizmet için varız,hiçbir ayrım gözetmeden çalışıyoruz, bu şölenin yapılmasında bize güç veren Mehmet Sarı’nın eşi Fatma Sarı’ya Uluköy Kasabası adına teşekkür ediyorum dedi.

             Uluköy 2.Geleneksel Sünnet Şöleni’ne ;Taşovalılar Dernek Başkanı İbrahim Kurt,Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen,Orman Köylüleri Dernek Başkanı Uluköy’lü Erbaa Devlet Hastanesi Başhekimi,Ezgi Dershaneleri sahibi Tekin Eren ve uzaktan yakından bir çok davetli katıldı.

            Piknik havası içerisinde süren şölen de semazen gösterisi  renk katarken sünnet olan çocuklara Mehmet Sarı tarafından  hediyeler verdi.

 

 

                                          CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz