ULU ECDATLARINI GURBETTE DE UNUTMADILAR

Bölgemizin Türkleşmesi ve ilim merkezi olmasını sağlayan, ilçemize bağlı Tekke köyünde medfun manevi mimarı Seyyid Vakkas Hazretleri için 26 Nisan 2019 Cuma günü Tekke köyünde 795. kez tören yapılmıştı.

Aralıksız olarak 795 yıldır köyde sürdürülen bu gelenek, 1999 yılında İstanbul’da kurularak faaliyete geçen Tekke Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğince 11. kez düzenlenen bir etkinlikle dualarla anıldı.

Ecdatlarını gurbette de olsa unutmayan Tekke Derneğinin hazırladığı bu güzel etkinliğe; Tekke köyü Muhtarı Hasan Bolulu, Tekke köyünden olup, Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Servan, Esençay Dernek Başkanı Ahmet Usta, Kumluca Dernek Başkanı Mehmet Önder, Belevi Dernek Başkanı Hacı Taşova, Tekke köyü Dernek Başkanı Kadir Koçak, Amasya İl Derneği önceki başkanlarından Ahmet Ergül ve davetliler katıldı.

Kur’an-i Kerim tilaveti ve ilahiler eşliğinde 5 Mayıs 2019 Pazar günü İstanbul, Gaziosmanpaşa-Küçüköy, Kazım Karabekir mahallesi 826. sokak no:38 Tekke köyü  Dernek Merkezinde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Dernek Başkanı Kadir Koçak, katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra etkinlik için emek veren herkese teşekkür etti.

Yorum Ekle