Ülkü Ocağından anlamlı davranış: “Susuyoruz, söyleyemiyoruz”

Taşova Ülkü Ocakları sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Susuyoruz,Söyleyemiyoruz’ sloganı ile sıcak havalardan olumsuz etkilenen sokak hayvanları için ilçemizin belirli noktalarına su kapları yerleştiriyor.
Ülkü Ocakları Taşova İlçe Başkanlığı ilçemizin çeşitli yerlerine sokak hayvanları için su kabı bırakarak sıcak havada aç ve susuz kalan hayvanlara yardım ediyor. Ülkü Ocakları Taşova İlçe Başkanı  Volkan Önal, ilçe sakinlerinden aşırı sıcaklıklarda evlerinin önüne, araç yoğunluğun olmadığı yol kenarlarına, iş yerlerinin önlerine ve apartman bahçelerine bir kap su koymalarını istedi. Volkan Önal, şöyle dedi:
“Hayatımızın bir parçası olan dostlarımızı unutmayalım. Onların aç ve susuz kalmasının önüne geçilmesi için evlerimizin iş yerlerimizin önüne bir kap su ve yiyecek koyarak sokak hayvanlarını yaşama bağlayalım. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bugünlerde sokak hayvanları için vatandaşlarımıza hassasiyet çağrısı yapıyoruz. Onların ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz. Bu noktada hepimize görev düşüyor. Vatandaşlarımız da apartmanlarının önüne koyacakları bir kap su ile onlara destek olabilir.”

 

Yorum Ekle