BORABOY GÖL ŞENLİKLERİNİN 12.’Sİ DÜZENLENDİ

İlimiz Valisi Dr. Osman Varol, bu yıl 12. düzenlenen Boraboy Göl Şenliklerinde halkımızla bir araya geldi. 11 yıldır Ağustos ayı başında piknik olarak düzenlenen etkinlik bu yıl şenlikğe dönüştürüldü.

Programa; Kaymakamı Kudret Kurnaz, İlçe Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Boraboy Göl Derneği Başkanı İbrahim Temiz ve yönetimi Boraboy Muhtarı Seyit Ahmet Ertekin ve Taşova ve çevre köylerinden kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Şenlikte konuşan Dernek Başkanı Temiz, 12.’si düzenlenen Boraboy Göl Şenliğinde halkımızla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum dedi.

Daha sonra konuşan Vali Dr. Osman Varol şunları kaydetti: “Bu tip şenliklerin, festivallerin, yayla buluşmalarının toplumumuz için çok önemli olduğunu, ciddi bir işlevi yerine getirdiğini her konuşmamda dile getiriyorum. Atalarımız yaklaşık 1000 yıl önce bu toprakları kendilerine yurt edinmeye ve bu ovalarda, yaylalarda çocuklarımızın cıvıltıları işitilmeye başladığından beri 1000 yıldır bu topraklardayız. Fakat son yıllarda özellikle iç göçün yaşanmasıyla, beldelerimiz ve köylerimizden insanlarımızın büyük şehirlere göçmesiyle birlikte kültürümüzde ciddi bir şekilde gevşeme meydana geldi. Bu tip ekinlikler, tekrardan insanlarımızın bir araya gelmeleri, komşuların birbirlerini hatırlamaları, yeni nesillerin birbirini tanımaları, özellikle Atayurtlarını görmeleri ve doğal güzellikleri korumak için bilinç geliştirmeleri noktasında çok faydalı etkinliklerdir. Bugünde burada Boraboy gibi doğa cenneti içerisinde vatandaşlarımızın ve dışarıdan gelen misafirlerimizin bir araya geldiği güzel bir etkinlik düzenleniyor. Sizinle bir arada olmaktan gerçekten çok mutluyum.

Bugün sabaha karşı Amasya ili sınırları içerisinde talihsiz bir kaza meydana geldi. 6 insanımız hayatını kaybetti ve çok sayıda yaralımız var. Bu vesileyle size şunu hatırlatmak istiyorum. Bu neşeli günün sonunu lütfen zulüm haline getirmeyelim. Dönüş yolunda hepimiz trafik kurallarına uyalım. Birbirimize trafikte saygılı davranalım. Dikkatli bir şekilde buradan evime dönmemizi ve böyle acıları hem kendimize hem de yakınlarımıza yaşatmamamızı temenni ediyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Konuşmaların ardından çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Valimiz daha sonra şenliğe katılan ve piknik yapan vatandaşlarımızla sohbet etti.

Ayşegül Pınar’ın sahne aldığı etkinlikte vatandaşı coştururken bu yılın şenlik ağalığını 6.650 lira ile Nevzat Gökçe aldı.

 

Yorum Ekle