Amasya İtimat

UGANDA’DA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Şair yazar ve İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir Uganda İngana ve Mbale şehrinde bir çok etkinliğe imza atarak İstanbul’a döndü..

Özdemir gönüllülerin desteğiyle üç su kuyusu ve bir çok hizmete de katkıda bulundu..

Özdemir Afrika’da bulunmasına vesile olanlara, Yurtdışı Türkler Topluluğuna, Büyükelçilik çalışanlarına, Sabah Gazetesi, Anadolu Ajansı ve Amasya yerel medyasına ayrıca teşekkür ederek bir mesaj yayınladı..

Özdemir mesajında; ”Bu bir veda değil, yeni başlangıçların bir hikayesi olacak bu garip yüreğim için. Bir çocuğu sevmekle başlayacak her şey ve daha adil bir dünya için dua edeceğiz Rabbimiz’e. Bu sıcak Ramazan günlerinde binlerce gönülle buluşmamı sağlayan dostlarıma ayrıca teşekkürler. Ve bir Türk dünyanın her yerinde mutlaka bir iyilik elçisi olarak bir çocuğun yüreğine dokunmaya devam edecek. Bir gün adı Kasım Alper olur, bir gün Mete, bir gün Abdullah.. Ama mutlaka kırmızı beyaz bayrak olacaktır başka bir kıtada bile olsa.. Hangi mazluma bu Ramazan günü dokunsam senden önce gelenlerde hep Türk’tü demelerinin gururu onuru ve tebessümü ile gidiyorum kara kıtanın yorgun ülkesi Uganda’dan. Ve sevgiye hasret olan çocukların çığlığı ile hüznümü de alıp gidiyorum gurur duyduğum o güzel ülkeme.. Hiç bitmesin istediğim bir hikayenin sonunda muhteşem mesajlar yorumlar ve dualarınızla güç veren bütün dostlara saygılarımı sunuyorum. Yüzlerce kurban kestik, binlerce çocuğa aileye ulaştık ve su kuyularına vesile olduk. Rabbim iyi yollardan ayırmasın bizleri. İyilik kazansın, sevgi ve barış kazansın. Devletimiz var olsun” dedi.

Yorum Ekle