Amasya İtimat

Üç haftadır köylerde yapılmıyordu…

En son 19 Ocak 2024 Cuma günü Özbaraklı (Aşağı Baraklı) camiinde yapılan Sabah Namazı Buluşması 9 Şubat Cuma günü Yeşilyurt (Sepetlioba) Camiinde gerçekleştirildi.
”Cami Hizmetlerinde Verimliliğin Artırılması” Genelgesi gereği, İlçemiz Yeşilyurt Köyü Camii’nde sabah namazı buluşması düzenlendi. Taşova Müftüsü Ferhat Koçak’ın da katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, sabah namazı ve tesbîhat ile devam etti. Müftü Koçak’ın yaptığı sohbetin ardından, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde vefat eden kardeşlerimiz için, şehadete yürüyen tüm Mehmetçiklerimiz için, 9 Şubat Cuma günü Cuma namazını müteakip Yeşilyurt Köyü’nde defnedilecek olan merhume Kafiye Ceylan ve geçmişlerimiz için, memleketimiz, Doğu Türkistan, Filistin başta olmak üzere tüm İslam alemi ve insanlık için dualar edildi. Program ikram ile sona erdi.
Müftü Koçak, Cami İmam-Hatibi Abdülkerim Doğan, Muhtar Ferhat Ünay başta olmak üzere, programda emeği geçenlere ve katılımlarından dolayı cemaate teşekkür etti.

Yorum Ekle