TURNUVANIN 11. ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Amasya İl derneği tarafından 2006 yılında başlatılan ve geleneksel olarak devam ettirilen Derneklerarası Futbol Turnuvasının 14 Mayıs 2017 Pazar günü günü oynanan final maçıyla yeni şampiyonu Uluköy oldu.
Turnuvanın Final gününde; ADEF Amasya Dernekler federasyonu Genel Başkanı Saim Diken,
ASİAD Amasyalı Sanayici İş adamları Deneği Başkanı Nizamettin Kaya, Amasya 24. dönem Milletvekili Ramis Topal, İş adamı Mehmet Sarı ,Avcılar ve İBB Meclis Üyesi Zafer Polat, ADEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Kel,  Göyder Başkanı Tuncay Altunkaya, İş adamı Turan Durmuş, İş adamı Hasret Öztürk, İş Adamı Lokman Gümüş, Kartal Soğanlık Spor Kulübü Başkanı Bayram Zorgül, Amasya İl Derneği önceki dönem Başkanlarından Ahmet Ergül, Tekke Köyü Derneği önceki başkanlarından Hasan Sevran,  Başpınar köyü Derneği Başkanı Sami Karataş, Çulpara Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Mısır, Karaibrahim Köyü Derneği Başkanı Rıza Kocabaş, Beke Köyü Derneği Başkanı Taşdan Karaca ve Uluköy Muhtarı Abdullah Coşkun protokolde yer aldılar.
İstanbul’da yaşayan Amasyalı hemşehrilerimizin birliği ve beraberliğini devam ettirmek için düzenlenen Futbol turnuvası 19 Mart 2017 pazar günü  18 köy derneğinin katılımı ile başlamıştı.
Dört gurup halinde oynanan maçlarda guruplarda ilk ikide yer alan derneklerimiz çeyrek finale yükseldi.
ÇEYREK FİNALE; /Devre, Belevi, Karsan, Amasya Çevre Köyleri, Uluköy ve Damudere köyleri yükselmiş yapılan müsabakalarda rakiplerini yenerek adlarını Yarı Finale yazdıran; A. Çevre Köyleri,  Uluköy, Tekke ve Geydoğan köyleri oldu.
Yarı Finalde Uluköy ve A. Çevre Köyleri rakiplerini yenerek Finale kaldılar.

Turnuvanın başladığı 2006 yılından buyana Finale yakışır bir oyun bir yönetim ve bir final atmosferini yaşadığımız ender final günlerinden birini daha yaşadık. Gerek taraftarlar, gerek futbolcular gerekse hakemler ve Teknik heyetler maça motive oldular.

İlk yarısı hakemin düdüğü ile başladı ve 0-0 olarak bitti. İkinci yarı takımlar birbirlerinin açığını ararken,  Uluköy takımın bir atağında topa müdahalede geciken A. Çevre köyleri kalecisi gole mani olamadı.
Maç, Uluköy 1 A. ÇEVRE KÖYLERİ 0 sona erdi. Bu skorla 11. Şampiyon Uluköy takımı oldu.

Şampiyon Uluköy, kupayı Kağıthane Belediye Başkanı adına Başkan yardımcısı Şaban Demirel’in ellerinden alarak sevinç gösterisi yaptılar.

 

Yorum Ekle