TURNUVADA KİM ŞAMPİYON OLUR NETLEŞMEDİ .

Amasya İl  Derneği geleneksel 15. Dernekler arası Futbol turnuvasında 5. hafta maçları geçildi .Ancak takımların puanlarına bakıldığında ilk dört sırayı paylaşan takımların durumları henüz netlik kazanmadı. 5. Haftanın müsabakalarında firesiz yoluna devam eden 4 takım 6.haftaya girilirken  Şampiyonluk umutlarını da devam ettiriyorlar.
5.HAFTA MAÇLARI HİÇDE KOLAY OLMADI .
Sıralamada üst sırayı paylaşan dört takımında maçlarını kolay kazanmadığını gördük. Bu düzen 6.haftaya taşınırken, ilk dört sıradaki takımlardan birinin  puan kaybı bile Gurupta  çok  şeyi değiştirebilir.
……………………………………………………………………………………………………………..
6. HAFTANIN MAÇLARINI ANALİZ EDELİM .
1-BORABOY 13–YAYLADİBİ 3 //
Gurupta 13 puanlı Boraboy ile 3 puanlı Yayladibi karşı karşıya gelecek. 5.Haftanın maçlarında takımları daha yakından izleme fırsatım oldu. BORABOY 5. hafta maçını 1-0 kazandı ama ecel terleri döktü. Kaybetmesi halinde Ligin sıralaması değişecekti. O nedenle Boraboy takım olarak genç ve dinamik ancak Fiziki gücü yüksek takımlara karşı zorlanıyor. Çakırsu maçında olduğu gibi. 6.Hafta Rakip YAYLADİBİ Yayladibi takımı 5. hafta maçında Kumluca karşısında 1-1’i yakaladı ancak son dakikada yediği golle yenildi. Fizik olarak üstün bir takım. BORABOY maçında bir sürpriz yaparsa şaşırmamak lazım.
7.HAFTA ANALİZİ BORABOY 13 –KUMLUCA .. 7. Hafta maçı /  Bu maçın anahtarı sanırım 6. haftanın maçları olacak. Her iki takımında 6.haftada oynayacakları alacakları puanlar bu son maçın kaderine etki edecek.  İki ihtimalli sonuca göre bakacak olursak 6. Hafta Boraboy kaybetti  diyelim ki  Kumluca’nın 6. Hafta kazanması halinde 7. hafta  iki takımında 13 puanı olur. O zaman 7. haftanın maçı farklı bir havada oynanır.
Esasında  maçlar üç ihtimalli deriz ya, ben bu nedenle 5. hafta maçlarından sonra tahmin yapmak istemiyorum. O nedenle TAKIMLARIN BANKO KAZANACAĞINA DAİR BİR INANCIM YOK. Tüm takımlar için geçerli bu.  O nedenle takımların son hafta maçlarına bu  yer vermeden 6. hafta maçlarını analiz edeceğim.
……………………………………………………………………………………………………………….
2-ULUKÖY 12 – DAMUDERE 8 // Uluköy 5. hafta 2-0 Sarımeşe takımını geçti, ancak hiç de kolay olmadı ki, eğer Sarımeşe bir gol bulsaydı eminim ki maçın gidişatı farklı olurdu. DAMUDERE örneği 4-1 ile DERELİ takımını 5. hafta geçti. Eski günlerine dönmüş havası gördük. Uluköy -Damuere maçında ULUKÖY kazanırsa liderlik Boraboy maçının sonucuna kalır, Boraboy’un yenilmesi gerekir. Her iki takım yanı Boraboy’un da kazanması halinde SON HAFTA DÜĞÜM ÇÖZÜLÜR. Ancak,  DAMUERE geçen haftaya baktığımızda ULUKÖY takımını  yenecektir önsezim var. Ki bunu da yapacak gücü var. DAMUDERE kazanırsa ki bu konuda Damudere eski günlere döndüğünü biraz olsun gösterdi, devamını getirmesi halinde kazanır. Puanını 11 yapar. Uluköy 12’de kalır. Son hafta  tüm roller değişir.
TAKIMLARIN KENDI ARASINDA OYNADIĞI MAÇ KADAR RAKIPLERİNİN OYNADIĞI  maçlarda önemli bunu da hesaba katmak gerekir
…………………………………………………………………………………………………………………..
3-KUMLUCA 10 –SARIMEŞE 6  / 5. Hafta maçlarında Kumluca Takımı Yayladibi takımını 2-1  yenmişti. Sarımeşe takımı da Uluköy takımına 2-0 yenilmişti. Sarımeşe Kumluca karşısında  kazanacak gücü var. Uluköy karşısında iyi direndi. 0-0 bile bitecek diyenler vardı o maç için. Kumluca mesela son dakikalarda attığı golle Yayladibi’ni geçti, tam tersi  olmaz diyemezdik. Kısacası çetin bir maç bizi bekliyor. Kumluca yenilirse büyük hezimet olur. Liderlik  ve  ikincilik tehlikeye girer. Sarımeşe 6 puanda son  2 maçını kazanmak ve derece almak adına şansını devam ettirmek isteyecek. Kumluca ise liderlik için bir fırsatı var. Rakiplerinin puan kaybı  ile averaja bakmak lazım, lider bile olabilir. 7.haftaya lider olarak merhaba diyebilir.
……………………………………………………………………………………………………………….
4-ÇAKIRSU –DERELİ /  Gurupta Çakırsu 2 Dereli 1 puanda. DOSTLUK Maçı havasında oynanacak tek maç Prestij maçı da diyebiliriz.
……………………………………………………………………………………………………………
AMASYA HABER Salih Turgut
BASIN SPONSORUMUZ
Ufuk Altun Gayrimenkul Arsa Ofisine Teşekkur ederiz.
Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'A UFUK ALTUN Gayrimenkul ve Arsa Ofisi TURNUVAYA KATILAN TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ. www.amasyahaber.com UFUK ALTUN Irtlbat Tel. Turgut' unKaleminden Gayrimenkul ve Arsa Ofisi 0545 506 05 05 AMASYA İL DERNEĞİ FUTBOL TURNUVASI 6.hafta 09.01.2022 TAKIMLARIN ANALİZİ' görseli olabilir

Yorum Ekle