Amasya İtimat

TÜRKİYE İŞ KURUMU AMASYA İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN BASIN AÇIKLAMASI

0
416

İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu ve geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirlerin alınması, muhtelif sektör ve branştaki işgücü açığının belirlenmesi, işgücü ve mesleki eğitimin belirlenmesi amacıyla işgücü piyasası verilerini yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayınlamak büyük önem arz etmektedir.

Ankette elde edilen verilerin analizi sonucunda; il genelinde işyerlerinin iktisadi faaliyet kollan dikkate alınarak gelişen ve daralan sektörleri belirlemek, bu sektörde; mevcut ve gelecekte ihtiyaç duyulacak ya da ortaya çıkacak açık işleri meslekler bazında tespit etmektir. Bu konudaki en önemli bilgi kaynağı işletmelerdir.

Anketten elde edilen veriler ışığında; işgücü piyasasında meydana gelen değişme ve gelişmelerin işgücü üzerindeki etkisini ortaya çıkartmak ve alınması gerekli önlemleri belirlemek istihdam ve eğitim politikasını oluşturmaya katkı sağlayacaktır. Elde edilen bilgiler sadece istatistiksel amaçlarla kullanılacaktır.

Anket elektronik ortamda http://anket.iskur.gov.tr web adresinde yer almakta olup, bu anketin internet üzerinden doldurulması işverenlerimizden talep edilmektedir.

Analiz sonuçlarının il düzeyini daha iyi bir şekilde yansıtabilmesi için geliştirilen anketin tüm işyerlerince doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bu anketimizin doldurulması esnasında karşılaşılan sorunlar için ücretsiz olarak 180 no.lu telefonumuzdan yardım alınabilecektir.

 

 

                                                     Mahmut KÖSE

                                                    İŞKUR İl Müd. V.

Yorum Ekle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz