Amasya İtimat

TÜRKİYE CUMHURİYETİ 100 YAŞINDA

Haber. Serdoğan Sıvacı
Tam bir asır önce bir ulusun kaderini değiştiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk milletine bırakılmış en büyük miras Cumhuriyetimiz, bugün 💯yaşında.
Bütün hafta boyunca, Cumhuriyet’in 100. yılının “Türkiye Yüzyılı”na yaraşır şekilde kutlanabilmesi amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği ilçemizde Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama programı; 29 Ekim Pazar günü Kaymakamlık makamında Kaymakam Efe Kılıç ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk’ün tebrikleri kabul edilmesiyle başladı.
Tebriklerin ardından protokol üyeleri Eski Tekel Bahçesi’nde düzenlenen tören alanına geçti. Burada program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Belediye Başkan Öztürk ve Kaymakam  Kılıç, tören alanında bulunan öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
Programda öğrenciler tarafından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okundu. Halk oyunları ekibi gösterileri sunuldu. Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere Kaymakam Kılıç, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer tarafından ödülleri verildi. 400 kişilik öğrenci ile 30 öğretmenle “Konu; Cumhuriyet ise yorulmak olmaz” adlı gösteri sunulurken, halk oyunları, oratoryonun ardından resmigeçit töreni ile program sona erdi.
Törene; Belediye Başkan  Öztürk, Kaymakam Efe Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Üst. Ömer Altun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Arif Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, sivil ve askeri erkan, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri, oda başkanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle