TÜGVA Amasya 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı

TÜGVA Amasya 3. Olağan Genel Kurulu’nda Süleyman Gökçe güven tazeledi.

TÜGVA Amasya Şubesi 3. Olağan Genel Kurulu dün akşam gerçekleştirdi. Genel kurulda mevcut başkan Süleyman Gökçe yeniden TÜGVA Amasya Şubesi başkanlığına seçildi.

Macit Zeren Fen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen genel kurula, Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Vali Yardımcısı Turgay İlhan, Tügva Genel Başkanı Enes Eminoğlu, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Tügva Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Beşinci, Tügva Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yüksel, Tügva Karadeniz Bölge Sorumlusu Enes Seba, , Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, Amasya Sağlık İl Müdürü Dr. Öner Nergiz, Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kırlangıç, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç, Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun, Ak Parti Amasya Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Gürlevik, Ak Parti Amasya Gençlik Kolları Teşkilatı, Amasya Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya Kızılay Şubesi Başkanı Mahmut Albayrak, Amasya Ensar Şubesi Başkanı Sebahattin Ayan, Amasya HayatCan Derneği Başkanı Cengiz Erdem, Amasya Diyanet Sen Başkanı Mehmet Topal, Amasya Din Görevlileri Derneği Başkanı Emin Çınarcı, Mil Sen Ulaştırma Sendikası İl Başkanı Necmettin Acar katılımları ile gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını Enes Seba yaparken üyeliklerine ise Mustafa Yerlikaya, Hicabi Keskin ve Muharrem Ateş seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından seçime geçildi. Genel kurulda yeniden başkan seçilen Süleyman Gökçe’nin yönetiminde şu isimler yer aldı: “Hicabi Keskin, Mustafa Yerlikaya, Osman Ertan, Abdullah Gürbüz, Kadir Akkuru, Aksanur Gökçe, Yasin Kuloğlu, Yasin Kermen, Zafer Keklik, Hayrettin Demircioğlu, Sevil Çolak, Oğuz Kesmekaya, Kerim Pekmezci, Abdülkadir Topal, Muhammed Fatih Gürbüz, Rasim Çolak, Serdar Yılmaz, Nadir Duyar, Can Ceylan, Cihan Soylu, İrem Doğan, Fatmanur Yıldız, Elif Pehlivan.”

Kurucu İl Temsilcisi olarak başladığı görevine devam eden Süleyman Gökçe’nin 3. Olağan Genel Kurul konuşması şu şekilde idi; “Tügva yeni bir nesli inşanın adıdır, bir eğitim otağıdır. Tügva hem ahlakı ile hem maneviyatı ile hem de bilgi ve becerileri ile namzet bir gençliğin adıdır. Tügva Anadolu çocuğunun ta kendisidir. Ecdadın 1400 yıllık şanlı tarihini omuzlarında gururla taşıyan, ancak bu tarihe layık nesiller olmak için gayret etmeyi de borç bilen gençliğin adıdır. Tügva dün Kılıçarslanları, Ertuğrulları, Fatihleri ve Yavuzları yetiştiren güçlü çınarın taze filizleridir. Tügva mazluma umuttur, adaleti haykıracak güçlü bir sesin kılavuzudur. Emperyalizmin, siyonizmin, kapitalizmin, sosyalizmin cümle zulüm zincirlerini kıracak bir muştudur Tügva. Samimiyetin adıdır, sohbetin adıdır, muhabbetin yanında çayı eksik koymayan gençlerin otağıdır Tügva. Dün gemileri karadan yürüten ecdadına layık; bugünün ihalarının, sihalarının, yerli teknolojinin çığırını açmaya azmetmiş bir gençliğin adıdır Tügva. Kibrin, egonun, nefsi düşkünlüklerin değil; azmin, gayretin, tevazunun bereketine inanan yurdum insanının adıdır Tügva. Enes Eminoğlu ağabeyleri önlerine düştüğünde, “kardeşlerim” diye seslendiğinde, gözleri ışıldayan liseli, ortaokullu, üniversiteli gençlerin öz evidir Tügva.
Bedrin sahabelerini, Alparslan’ın gözü pek ordusunu, Fatih’in imanlı neferlerini, Yavuz’un birlik ve beraberlik ruhunu, Hz. Ömer’in ve Sultan Süleyman’ın adaletini şiar edinmiş yerli gençlerin açtığı çığırdır Tügva. Ve bizlere 2000 yıllık şanlı tarihimizden gelen özgüveni hatırlatan, cümle zalimlere inat dünya beşten büyüktür diye haykırarak cesaretimizi pekiştiren, gecesini gündüzüne katarak, uyumadan çalışmayı bizlere bizzat örnekliği ile öğreten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın fikir yoludur, onun da inandığı davanın neferidir Tügva. Tügva Amasya 2803 üyesi ile, merkezde 36 ortaokul ve 19 lisenin tümünde hem danışman öğretmenleri hem de okul başkanları ile koşturan, üniversitede tüm fakülte ve bölümlerde temsilcileri olan, 6 ilçenin 6’sında da ilçe temsilcileri olan, 6 ilçesinin 4’ünde temsilcilik binaları ile hizmet veren, bu zamana kadar 159 konferans yapmış olan, münazara programları düzenlemiş olan, okuma kulüpleri oluşturmuş olan, yaz ve kış okullarını organize etmiş olan, camii buluşmaları ve sohbetler düzenlemiş olan, kadın ve aile çalışmaları yapmış olan, yakın tarih, medeniyetler tarihi ve kudüs çalışma grupları gibi düşün-taşın çalışma grupları ile de hizmet veren, gençleri düşünce çalışmalarında bir araya getiren bir yapıdır. Bu zamana kadar bu yapıda bizlerle yol yürümüş olan ve yol yürümeye devam edecek olan tüm yol arkadaşlarıma, kardeşlerime hassaten teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi daim etsin inşallah. Sözlerimi bu duygu ve düşüncelerle sonlandırırken Tügva Amasya 3. Olağan İl Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.”

Programda daha sonra; Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ve Tügva Genel Başkanı Enes Eminoğlu’da kürsü alarak konuşmalarını gerçekleştirdiler. Misafir konuşmacılar da Tügva Başkanı Süleyman Gökçe ve yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni ettiler.

Taşova TÜGVA Yönetiminin Sefa Şimşek başlanlığında devamına karar verilirken, Program yeni yönetim kurulu üyelerine rozet takdimi ve toplu fotoğraf çekilmesi ardından sona erdi.

Yorum Ekle