TOKSOY DERNEĞİ KAZIM ÖZDEMİR’LE DEVAM DEDİ

 

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  ( TOKSOY) 12.  Olağan Genel kurulunu  Hükümet Caddesi No:24  Taşova adresindeki TOKSOY Denek binasında  17 Şubat 2019 Pazar günü saat 10.30 ‘da yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

TOKSOY Derneği  Gençlik Kolları (Genç TOKSOY)  tarafından dernek üyelerine  kahvaltı ikramı  yapıldı. Yemek duasının ardından söz alan Genç TOKSOY Başkanı Mustafa Ödübek birlik beraberlik vurgusu yaparak “Birlik ve dayanışmamızı güçlendirmek için böyle etkinliklerin yapılmasına çok ihtiyacımız vardır.  Büyüklerimizle gençlerimizi,  farklı köyden, farklı dünya görüşüne sahip, farklı siyasi görüşe sahip üyelerimizi bu özel günde  TOKSOY Gençlik Kolları olarak bir masa etrafında kahvaltı ikram etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.  Sinelerimiz  toplu vurdukça Topların dahi sindiremeyeceğini, bu dayanışmanın artarak devam etmesi halinde daha güzel faaliyetlerin devam edeceğini” ifade etti.

TOKSOY Dernek Başkanı   Kazım Özdemir, Toksoy Derneği kurulduğu 1997′ den bu güne hizmet etmiş başkanlara ve  kurucu  üyelere teşekkür ederek, Dernek Başkanı olduğu 2013 yılından beri yapılan  faaliyetlerini  anlattı. Köy ayrımı yapmadan üyelerin hizmetinde olduklarını, mutluluklarını ve üzüntüleriniz paylaştıklarını, üyeler tarafından tekrar seçildiklerinde yönetim kurulu ile birlikte yapacağı çalışmaları anlattı.

Başkan Özdemir; yaptığı konuşmada,” Üye kayıt işlemlerinin devam edeceğini, yıl içinde 500’e ulaşacağını, Bu yıl yine 6 Mayıs’ta Şeyhli köyünde Hıdrellez Şeyh Mehmet Abdal Hazretleri Anma etkinliği yapılacağını, Birlik ve kaynaşmamızı güçlendirmek amacıyla ilçe dışındaki derneklerle birlikte  Piknik etkinliğinin yapılmasını planladıklarını, 2019 yılında dördüncüsünü  gerçekleştireceğimiz iftar programının  yapılacağını, Kavaloğlu köyünde  en kısa zamanda Orman Kesim Kooperatifinin kurulacağını, Köylerimizde Fındık dikiminde Devlet  desteklemesinin yapılması için  çalışmaların devam ettiğini, Derneğe ait hizmet yerinin alınması  gerektiğini, Derneğin proje yapmasına, Federasyona üye olmasına engel olan Dernek Tüzüğünün yenilendiğini oylamaya sunulacağını” ifade etti.

Üye yeter sayısının olmasıyla birlikte Divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Dernek kurucu Başkanı Duran Yeter seçildi.  Yönetim ve denetleme Kurulu, Dernek Tüzüğü oylaması yapıldı. Tek liste ile girilen seçimlerde Kazım Özdemir yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu asıl üyeliklerine: Enver Yersel, Tuncay Öztürk, Mustafa Aksoy ve Adnan Başaran Denetleme kurulu asıl üyeliklerine: Barış Gündüz, Rahim Öztürk ve Sami Öztav seçildiler. Dilek ve temennilerin ardından Kongre sona erdi.

Başkan Kazım Özdemir ve yönetime seçilenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Ekle