TOKSOY DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin   kendi lokalinde yaptığı değerlendirme toplantısına Belediye Başkanı Bayram Öztürk de katıldı

02 Aralık 2014 Salı günü saat 19.00’da dernek lokalinde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Başkan yardımcısı Kadir Aydoğan, Ziraat  Odası Başkanı Hasan Dikmen , Belediye meclisi üyeleri  ve dernek üyeleri katıldı.

Dernek başkanı Kazım Özdemir yaptığı konuşmada 2014 yılının değerlendirmesini yaparak, 2015 yılında derneğin yapacağı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Özdemir; ”Dernek olarak ilçemiz genelinde yaşayan orman köylülerinin adres tespitlerini  yaparak onlarla daha yakından ilgilenerek  , sorunlarının elbirliği , güç birliği ile çözümüne yardımcı olacağız.” dedi . Üyelerin dernek lokaline devamlılığını isteyen Özdemir , Toplantıya katılan Belediye Başkanı ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ,   TOKSOY derneği faaliyetlerinin dikkat çekici olduğunu dile getirerek, 2015 yılında da başarılar diledi. İlçemizde yaşayan ve köylerde nüfus kayıtları bulunan  üyeleriniz   Aralık ayı sonuna kadar kayıtlarını mutlaka ilçeye aldırmalarını istiyorum.”Öztürk, göreve geldiği günden bu güne kadar yapılan icraatlar ile ilgili kısa bir değerlendirme yaptı.

Başkan Öztürk; ”Belediye olarak göreve geldiğimizden  günden itibaren  sivil toplum örgütleri, esnaflarımız, pazarcılarımız, hayvan alım satımı yapan esnaflarımız ve oto galerici esnafımız ile toplantılar ve ziyaretler yapıyoruz, bilgi alış-verişine önem veriyoruz.. Bu toplantılarda şeffaf  belediyecilik adına belediyemizin çalışmalarını dile getirerek  mali durumumuz hakkında bilgiler veriyoruz. Sorunları ötelenmiş, kaynakları  bitirilmiş belediyemizin, yeniden hareket kabiliyeti kazanması için  aylık  iletişim, akaryakıt giderleri gibi bir çok gider kalemleri kontrol altına alınarak ciddi anlamda tasarruf sağlanmıştır.. Eski belediye binamızın icra borcu için 535 bin lira ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Müsriflik yapılan harcama kalemlerini kontrol altına aldık. “dedi

İlçemizin sorunlarını dile getiren  ve bu sorunları   şeffaf belediyecilik anlayışı ile çözecceklerini vurgulayan Başkan Öztürk; “Bu makamlar dert yanma değil , problem çözme makamıdır.  Yapacağımız projeler, çalışmalar devam edecektir. 2015 yılı Mart  ayında doğal gaz çalışmaları başlayacak, Nihat Yıldırım parkı çalışmaları devam ediyor. Giriş köprüsü yaya yollarını yapımı tamamlandı. Mahalle yollarını bakım ve onarımı devam ediyor. Sizin emanetiniz olan  paraları Allah’ın izni ile kuruşu kuruşuna harcamaya çalışıyoruz. “ dedi.

Toplantı , Dernek Başkanı Kazım Özdemir ‘in  köylerde oturan  üye ve yakınları  varsa Aralık ayı sonuna kadar  nüfus kayıtlarını almaları  duyurusu ile sona erdi.

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.