Amasya İtimat

TOKSOY 2015 YILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

 

Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin   yeni lokalinde değerlendirme toplantısı düzenledi.

21 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 20.00’de dernek lokalinde başlayan toplantıda yeni lokal  üyelere tanıtıldı. Birlik ve beraberlik vurgulandı

Dernek başkanı Kazım Özdemir yaptığı konuşmada ; 2015 yılının değerlendirmesini yaparak, derneğin  faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özdemir; “ Dernek lokalimizi yeni yerimize taşıdık. Dernek olarak Taşovanın en büyük derneğinin TOKSOY derneği olduğunu  vurgulayan Özdemir, üyelere dernekle olan bağlarınızı daha  da güçlendirelim çağrısı yaptı. İlçe  merkezinde 715 hane orman köylüsünün yaşadığını dile getiren Özdemir; ” Köylülerimizin adres tespitini  gerçekleştirdik. Üyelerimizin daha  iyi hijyenik bir ortamda olmaları için lokalimizi yeniledik. Biz orman köylüleri derneği olarak ilçe merkezinde yaşayan orman köylülerinin adres tespitlerini kapı kapı dolaşarak yaptık. ” dedi .

Dernek üyesi Kadir Yüksel; “ Denek olarak bir kooperatif  kuralım, orman işletmesinin ihalelerine gireriz. Bu da üyelerimize maddi katkı sağlamış olur.” dedi. Kadir Yüksel’in önerisinin olumlu olduğunu  destekleyen üyeler, mutlaka en kısa zamanda  yetkililer ile temasa geçerek kooperatifin hayat geçirilmesinin gerekli olduğunu vurguladılar.

Toplantı , Dernek Başkanı Kazım Özdemir ‘in  katılımcılara teşekkürü ile sona erdi.

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.