TOKİ İHALEYİ YAPTI, 158 KONUT YAPILACAK

Doğu mahallesinde Tekel depoları ile Kapalı Spor salonu arasında inşaa edilecek olan  TOKİ konutları için müracaatlar 25 Temmuz 2018 günü başlayıp, 14 Eylül 2018 Cuma günü son bulmuştu.

İlçemizde: 75 metrekare ebadında iki artı bir konut olarak 136 adet, 122 metrekare ebadında, üç artı bir konut olarak 80 adet konut yapılacakken, konut sayısı 158’e düşürüldü. TOKİ aracılığı ile  ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, 14 Eylül 2018 Cuma günü Belediye İmar İşleri Müdürlüğüne müracaat edip, toplamda yaklaşık: 2 milyon 636 bin lira Ziraat Bankası TOKİ hesabına saat 17.00’ye kadar yatırmıştı.

Sürecin uzaması üzerine bazı vatandaşlar paralarını geri almıştı. İki artı bir konutlar için 4 bin lira yatıran 143, üç artı bir konutlar için 6 bin lira yatıran 344 başvuru sahibinin  ümitsiz bekleyişleri sona erdi. İhaleyi kazanan müteahhit firmaya yer tesliminden sonra 158 konutun inşaasına başlanacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Taşova projesi için 14 Kasım 2019 Perşembe günü ihale yapıldı. TOKİ’nin internet adresi üzerinden yapılan bilgilendirme basın açıklamasında, ayrıca 158 konutun yanında inşa edilecek alanlara dair de genel bilgi verildi. TOKİ ihale kapsamında konut projesinin yanı sıra Ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenlemesi işlerinin de yer aldığını bildirirken, TOKİ’nin Basın Açıklaması şöyle: “Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda yardımlaşmayı canlı tutacak mahalle kültüründe projeler inşa etmeye başlayan TOKİ, yatay mimariden ödün vermeden projeler geliştiriyor. Amasya Taşova projesinde de yatay mimari esas alındı. Yükseklikleri zemin+4 olan konutların 118’i 2+1, 40’ı 3+1 planında yapılacak. Kültür mirasımız olan “geleneksel konutların” özgün biçimde gelecek nesillere aktarılması, sosyal ve kültürel sürdürülebilirliğin sağlanmasına önem veren TOKİ’nin Taşova projesinde ahşap görünümlü kaplamalar ve dekoratif pencereler kullanılacak.” ifade edildi.

İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorum Ekle