TOKİ GÖRÜLMEMİŞ BİR HIZLA DEVAM EDİYOR…

Doğu mahallesinde Tekel depoları ile Kapalı Spor salonu arasında inşaa edilecek olan ve Mart ayında müteahhit firma GÜRAS İnşaata yer teslimi yapılan TOKİ konutları inşaatı, seri bir şekilde devam ediyor.

158 Adet Konut ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi yapım işi 500 takvim günü içerisinde tamamlanacak olup, zemin artı 5 katlı bloklardan birinin kaba inşaatı mayıs ayında tamamlanmıştı.

8 blok yapılacak TOKİ konutlarının 2. bloğu ise tamamlanmak üzere. Görülmemiş bir hızla devam eden ve fore kazık sisteminin uygulandığı inşaatta 2 adet C 2 blok 3 + 1 40 adet, 6 adet B 1 blok ikisi kapıcı dairesi 120 adet 2 + 1 toplam 160 daire ve Ticaret merkezi yapılacak.

Şantiye şefi  İnşaat Mühendisi Mehmet Türe gazetemize yaptığı açıklamada: “İlk önce zemin iyileştirme noktasında donatısız fore kazık imalatı yapılmıştır. Bu imalatlar sonrasında çeşitli test ve laboratuvar çalışmaları neticesinde zemin dolgu işlemlerini gerçekleştirdik. Bilahare radye temel imalatına başladık şuan da yedi temel imalatı yapılmış durumda. C2 tipi iki bloğumuz tamamlanmış olup olağanüstü bir durum olmazsa 40-45 günlük süre içerisinde kat betonarme imalatlarımız tamamlanmış olacaktır. Bize verilen süreden daha erken sürede Taşova TOKİ inşaatını Allah’ın izniyle gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Yorum Ekle