Amasya İtimat

TKDK Taşova’da Çiftçileri Bilgilendirdi

 

 

Amasya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) 16 Şubat 2019 tarihinde IPARD II Programı Beşinci Başvurusunun Çağrı İlanına çıkması dolayısı ile bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Müftülük salonunda düzenlenen programda konuşan Kaymakam Okan Yenidünya

“Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti birlikte bir bütçenin oluşturmuşlar ve bu bütçenin belli bir kısmını bizim vatandaşlarımıza ayırmışlar. Bu da ülkemizde 42 ilde her ilde yok bizler Amasya olarak şanslıyız.

Amasya olarak bize verilen bu imkandan faydalanalım. Bu projeler sizlerin işleri iyi gitsin diye bu insanlar burada.Siz kazanın köyünüz kazansın Taşova kazansın diye buradalar.

Daha sonra Proje Başvuru Uzmanları tarafından hibe desteği alacak yatırım alanları ve çeşitli konularda sunum yapılarak, toplantıya katılanların soruları cevaplandırıldı.

Programa Kaymakam Okan Yenidünya,Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Cengiz Dikici ve uzmanlar, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Amasya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cafer Korucu, köy muhtarları ve çiftçiler katıldı.

 

Yorum Ekle