Amasya İtimat

TKDK Ankara Taşova YEG’i ziyaret etti

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında,  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” kapsamında LEADER yaklaşımı Çağrı ilanı Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Çağrıya çıktı.

Konu ile ilgili TKDK Ankara ve Amasya TKDK’dan beş kişilik bir ekip Taşova Yerel Eylem Gurubu  Derneği yetkilileri ile bir toplantı yaptı.

3 Ekim 2019 perşembe günü Belediye Toplantı salonunda saat 10.30’da başlayan toplantıda; TKDK Ankara Tahakkuk Koordinatörlüğü, Yerinde Kontrol Ünite Sorumlusu Yusuf Serhat Öztürk,Tahakkuk Koordinatörlüğü, Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı Devlet Emre Tokel, Tahakkuk Koordinatörlüğü, Kıdemli Yerinde Kontrol Uzmanı Olcay Erol, Amasya TKDK İl Koordinatörlüğünden: Meryem Çetiner ve Burcu Ercan başlayan süreç ile ilgili bilgi verdiler.

YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan’ın kuruluşundan bugüne derneğin faaliyetleri hakkında TKDK heyetine bir sunum yaptı. YEG Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri Leader Yaklaşımı ile ilgili sorular sordular.

Başvvurular 12 Kasım 2019 tarihinde bitecek olup, Yerel Kalkınma Stratejisi YKS’nin bilgisayar ortamında teslim süresi için son gün: 8 Aralık 2019

Yorum Ekle