Amasya İtimat

TİYATRODA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI…

Taşova Kaymakamlığınca organize edilen  “Ölüm Kadın Meselesi” adlı tiyatro oyunu, Maydanoz Sapları Tiyatro Ekibi tarafından izleyicilerle buluştu.

Maydanoz Sapları Tiyatro Ekibi, bu tiyatro eserinde; kadın ve çocuk cinayetlerine karşı toplumun sessizliğini vurgulandı. “Ölüm Kadın Meselesi” adlı oyunda, yine kadınlarımızın yaşadığı güçlükler çarpıcı bir şekilde sahnelendi.

Amasya’daki resmi kurum ve özel sektörde çalışan oyunculardan oluşan ekip, profesyonel tiyatroculara adeta taş çıkarttı.

 

21 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 19.30’da Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda başlayan ve girişi ücretsiz olan Tiyatro eseri, çoğunluğu bayanlardan oluşan katılımcılar tarafından pür dikkat bir şekilde izlendi.

 

Seyircilerin zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı etkinliğe; Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ercan Şahin, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Ömer Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Vergi Dairesi Müdürü Yavuz Kılıç, Halk Kütüphanesi Müdürü Mine Sayan, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Uysal ile Belediye başkan adayı Ahmet Özdemir, yüksek okul öğrencileri ve vatandaşlar katıldılar.

Yorum Ekle