Amasya İtimat

TİFEN Yakınımdaki Tarih Projesi Uluköy Tarihi Yerler Gezisi

TİFEN Yakınımdaki Tarih Projesi Uluköy Tarihi Yerleri Tanıma Gezisi

İlçemiz Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu (TİFEN) öğrencileri, Okul Rehber Öğretmeni Tuğba ERDOĞAN danışmanlığında yürüttükleri “Yakınımdaki Tarih” isimli TÜBİTAK projesi kapsamında “Uluköy” kitabı yazarı, Taşova Atatürk Ortaokulu Müdürü Abdullah SEÇKİN ile Uluköy’ün tarihi yerleri gezilerek bilgi edindiler.

Araştırmacı, Eğitimci Yazar Abdullah SEÇKİN, öğrencileri tek tek Uluköy’ün tarihi yerlerinde gezdirerek bu tarihi yerler hakkında onları bilgilendirdi ve onların sorularını cevaplandırdı.

Etkinliğe katılan Öğrencilerin bir çoğunun yakınımızdaki bu tarihi zenginliklerden haberlerinin olmadığı ve bu etkinlikle bu konuda bilgilendikleri görüldü ve öğrenciler bu projeden memnun kaldıklarını söylediler.

Okul Müdürü Kemal Vehbi ONAY:

“Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bir takım projeler ve etkinlikler planlayıp gerçekleştiriyorlar.  Bunlardan birisi de Öğretmenimiz Tuğba ERDOĞAN’ın danışmanlığında “Yakınımdaki Tarih” TÜBİTAK projesidir. Bu gün bu proje için İlçemizin kadim yerleşim yeri Uluköy’e, tarihi yerleri tanımak için bir gezi düzenlediler.

Proje Danışmanı Tuğba ERDOĞAN öğretmenimize, bu etkinlikte emeği geçen Müdür Yardımcımız Ahmet ÇOBAN’a, öğretmenlerimiz Ömer Yasin ÜLKER’e, Ahmet ÖZKAN’a,

İşlerinin arasında bize vakit ayıran ve de severek öğrencilerimizi bilgilendiren İlçemiz Atatürk Ortaokulu Müdürü, Uluköy kitabının yazarı Abdullah SEÇKİN hocamıza,

Öğrencilerimizin ulaşımında yardımlarını esirgemeyen Taşova Belediyesi’ne

sonsuz teşekkür ederim.” dedi.

..

.

Archive.Org’daki Etkinliğin Fotoğraf Albümü İçin (TIKLAYINIZ)

Archive.Org Hizmetindeki Okulun Etkinlik Arşivine Gitmek İçin (TIKLAYINIZ)

.

Yorum Ekle