TAŞOVA’YA EĞİTİM ALANINDA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILIYOR.

 

   “Taşova’ya Eğitim Alanında Önemli Yatırımlar Yapılıyor”

 

   

Kaymakam Engin Uysal  2013 -2014 Eğitim-öğretim yılı çerçevesinde  Amasya Üniversitesi Taşova Meslek Yüksek Okulu İnşaatı ve yeni yapılan Sağlık Meslek Lisesi  hizmet binasında  incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Kaymakam Uysal; “İlçemize Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızca hayırsever bir iş adamına yaptırtılan Meslek Yüksek Okulu İnşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Amacımız önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemine öğrenci almak olacaktır. İnşallah bir yılı aşmadan inşaat çalışmaları bitirilecek.

İkinci olarak yine 1.940.000 TL, yaklaşık iki milyon TL ye mal olan Sağlık Meslek Lisesi inşaatı  hayırsever İşadamı Fuat Bursalı’nın  400 bin lira katkıları ile  başlatılmış  olup, kalan  1.540.000 lirası Valiliğimiz(İl Milli Eğitim) ve  Kaymakamlığımız imkanları ile tamamlanan,  Devlet vatandaş  işbirliğinin ilçemizde önemli örneklerinden biri olan yeni Sağlık Meslek Lisesi Binasının  yapımı tamamlanarak çocuklarımız 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında yeni okullarında olacaklardır.

Üçüncü olarak Anadolu Lisesi Yurdumuz da bitirilmiş olup yurdumuza bu yıl öğrenci alacağız. Kaymakamlık olarak çocuklarımızın başarılı olmaları ve istedikleri okulları kazanmaları için gereken her türlü çalışmalar yapılmaktadır. Taşova olarak ciddi bir eğitim seferberliğini hem bina anlamında hem de içerik anlamında yani eğitimin kalitesi anlamında sürdürmeye gayret ediyoruz. Bunun neticesini ilköğretimdeki sonuçlarla belli ölçüde almaya başladık, tabi ancak zaman içerisinde çözülebilecek hususları da acele etmeden çözmeye gayret ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle