Amasya İtimat

TAŞOVA’DAN 2 TIR DOLUSU YARDIM HALEP’E UĞURLANDI

Taşova Belediyesi, Türkiye Diyanet Vakfı Taşova şubesi, Müftülük  ve vatandaşların katılımı ile 530 çuval un, gıda ve yaşam maddesi dolu 2 TIR, 6 Ocak 2017 günü Merkez Camii önünden Cuma namazı sonrası bölgeye uğurlandı.

Ülke genelinde olduğu gibi Taşova ilçemizde Halep gönderilen 2 TIR yardım malzemesi Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayrama Öztürk ve Müftü Harun Yılmaz ile vatandaşların katılımı ile gönderildi. Okul öğrencilerinin de harçlıklarını vererek katıldığı kampanya ile ilgili törende  Müftü Harun Yılmaz dua yaptı. Yapılan konuşmalarda; Biz sığınan değil, sığınılacak  bir ülke olduğumuz  vurgulandı. Suriye’ye 6 yıldır destek verildiğini  dile getiren İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Sobacı; “ Bu desteğimizin devam edeceği, şimdi de Halep için gıda ve yaşam malzemesi göndererek yanlarında olduğumuzu  gösteriyoruz “ dedi.
Belediye Başkanı Bayram Öztürk;” Bizim dinimizin  özünden kaynaklanan yardım duyguları ile beraber tarihte de olduğu gibi bugün de mazlumlara yardımlarımızı  her zaman gönderiyoruz. Bizim millet olarak  özelliklerimiz gereği  zulme sessiz kalmayız. Avrupalıların yaptığı gibi kapıları kapatmamız mümkün değildir. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Taşova’da var olan STK örgütleri, kurumlar, kuruluşlar. Siz değerli Taşovalı hemşehrilerimiz ile beraber 530 çuval un , gıda ve yaşam maddesi dolu tırlarımızı uğurlayacağız.” dedi.
Kaymakam Kudret Kurnaz. “Türk milleti yardım sever bir millet, Taşovalılar da bu özelliğini fazlası ile ispat ettiler. Şu resme iyi bakın , şehirlerinin ne hale geldiğini gösteren bir  ülke var. Alabildiklerini almışlar yola dökülmüşler canlarını kurtarabilmek  için.  Biz ecdadımıza yakışır bir millet olarak   sığınmaya yer arayan değil, sığınılacak bir ülke olduk. Suriye’den gelen insanlara yatacak yer, yiyecek, giyecek yardımlarımızı yapıyoruz. Bu gün de Halep’te ” İnsanlık Ölmesin Kampanyası” kapsamında un, gıda ve yaşam malzemelerinden  oluşan 2 TIR dolusu malzemeyi  Halep’e uğurluyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.