TAŞOVA’DA YOĞURT PAZARINA BÜYÜK İLGİ

     İlçemiz Perşembe pazarında  tezgahlarda  bakraç bakraç satılan   organik  köy yoğurtlarına  ilgi artıyor.

İlçe pazarına köylerden gelen yüzde yüz doğal  yoğurtları satan  üretici köy kadınları bu şekilde hem geçimini sağladığını hem de kent insanına doğal köy yoğurdunu ulaştırdığını söylüyor.

Yoğurt üreticileri, yerde tezgah açan ve çeşitli boylardaki yoğurt bakraçlarını diğer köylerden gelen arkadaşları ile pazarda satıyorlar. Köylerde doğal ortamda, kendi elleri ile hazırladıkları yoğurdu her hafta  yoğurt alan  müşterilerine sunuyorlar. Köy yoğurdunu almaya  özen gösteren alıcılar ilk işleri sabahın erken saatlerinde ellerinde yoğurt kovaları ile Pazar yerinde tezgah açan yoğurt satıcılarını buluyorlar. Gıda maddelerinin  organik özelliğini kaybettiğini, neredeyse artık doğal beslenmenin  imkansız bir hal aldığını dile getiren vatandaşlar, köyde doğal ortamda yapılan yoğurdu almaktan memnun oluyorlar.

Yoğurt pazarı diye adlandırılan yerde  onlarca köy kadını sabah eken saatlerinde getirdikleri yoğurtları satarak ev ekonomisine de katkıda bulunuyor. Alıcıların sofrasına doğal yoğurdu taşırken, aynı zamanda kadınların kimseye muhtaç olmadan ayakları üzerinde durabileceğini gösteriyorlar

Yorum Ekle