Amasya İtimat

Taşova’da Muhtarlar Günü Kutlandı

 

 

Taşova Kaymakamlığınca düzenlenen kahvaltı programı ile 19 Ekim Muhtarlar günü kutlandı.

Öğretmenevi salonunda düzenlenen programda Devletimizi köylerimizde uç beyleri olarak sizler temsil ediyorsunuz diyen Kaymakam Okan Yenidünya; “Toplumumuzun en önemli yapı taşı olan muhtarlık müessesesi sizlerin temsilciliğinde devam ediyor. Köylerimizde milletimizin bize ulaşabileceği ilk sırada sizler varsınız. Bizleri köylerimizde uç beyleri olarak sizler temsil ediyorsunuz. Hep birlikte devletimize milletimize hizmet etmek için gücümüz yettiği kadar çalışacağız diyerek muhtarlar gününü kutladı.

Muhtarların zor ve önemli bir görev yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Bayram Öztürk;“Muhtarlık yaklaşık olarak iki yüz yıl önce kurulan bir müessesedir ve demokrasinin en önemli taşlarından bir tanesidir. Muhtarlarımız zor ve önemli bir görevi yapmaktadırlar” dedi.

Muhtarlar adına Uluköy muhtarı Abdullah Coşkun; “Ülkemizin ve milletimizin menfaatini en üst derecede koruyacağız. Bizler gece gündüz demeden mahallemizdeki fakiri,fukarayı, garibi, gurabayı,yaşlıyı hastayı ve kimsesiz ihtiyaç sahiplerini ziyaret edip onların dertlerine derman olmaya çalışacağız. Bunları yaparken asla yılmayacağız ve yorulmayacağız” dedi.

Yorum Ekle