Taşova’da Karne Heyecanı

İlçemizde yaklaşık 4 bin 700 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi’nde 8 Haziran Cuma günü düzenlenen karne dağıtım töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer yaptığı açılış konuşmasında: “Bugün itibari ile yaklaşık olarak 4 bin 700 öğrencimiz ve 400 civarında öğretmenimiz ile birlikte eğitim-öğretim yılımızı tamamlamış bulunuyoruz. Bu Eğitim öğretim yılını da her hangi bir sıkıntı yaşamadan, yoğun çalışma temposu içerisinde tamamladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da başta “Eğitim Toplantıları” olmak üzere çeşitli etkinlikler yaptık ve okullarımızda yapılan çalışmaları daha yakından tanıtma ve biz de daha yakından tanıma imkanı bulduk. Okullarımızda yapılan çeşitli etkinlikler den dolayı öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum” dedi.

Kaymakam Kudret Kurnaz ise yaptığı konuşmada: “Bir yıl boyunca eğitim hizmetleri için çalışan öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul idarecilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Mezun olacak olan öğrencilerimiz yaklaşık bir ay kadar sonra geleceğinizi belirleyecek çok önemli bir sınava gireceksiniz. Yeni bir sistem ve yeni bir sınavla karşılaşacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum” diyen Kaymakam Kurnaz, “İnşallah geleceğinizi belirleyecek iyi üniversiteler ve bölümler kazanırsınız” diyerek tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Karne dağıtım törenine, Kaymakam Kudret Kurnaz ile birlikte Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Program karne ve belgelerin dağıtımı ile sona erdi.

Yorum Ekle