TAŞOVADA KARA ELMAS BULUNDU

              TAŞOVADA KARA ELMAS  BULUNDU

 

 

     İlçemize bağlı Gökpınar  (Orusu) Köyü mevkiinde bulunan kömür rezervi  işletmeye açıldı.

      Merkezi Çorum İskilip’te olan  ERALP Madencilik İşletmesi  tarafından yapılan  kömür  araştırma çalışmaları sonuç verdi.Çalışmalara  1 Ay önce başlanan  ocaklardan kömür çıkarılmaya başlandı. Açık ocak işletme sistemi ile çıkarılan kömür Faravga’da kurulan eleklere taşınarak,burada 3 ayrı gruba ayrılıyor.

       İşletmenin sorumlu müdürü Osman Kökez açıklamasında; Bir ay gibi kısa bir sürede üretime geçen kömür rezervinin 1 milyon ton olarak hesaplandığını,10 metreden çıkarmaya başladığımız  kömür ocağında şu an 20 metreye inildiğini söyledi. Gökpınar Kömür ocağının çok ümit verici olduğunu açıklayan Gökpınar Kömür İşletme Ocağı sorumlu müdürü Kökez ,  torba kömür imalatı yapacak makinelerinin geldiğini kısa sürede torba kömür satışlarına da başlanacağını bildirdi.

    

      İşletme Müdürü Osman Kökez   kömür satışlarının cazip fiyatla yapılacağını, 1 ton kömürün 200 TL den, torba kömürün tonunun da 230 TL den satılacağını açıkladı.

      İşletmenin kısa sürede  üretime geçmesinde desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamı  İbrahim Halil Şivgan ‘a, İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan’a teşekkür ediyorum.İşletmemizde şu an 25 kişi çalışıyor bu sayı kısa zamanda 100 lere ulaşarak daha çok insana ekmek kapısı olacaktır dedi.

      

Yorum Ekle