Amasya İtimat

Taşova’da Genç çiftçilere hibe proğramı tanıtıldı

 

Taşova ilçesinde  Kırsal Kalkınma Yatırımların Desteklenmesi Programı Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi proğramı tanıtıldı.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Okur

“Kırsal Kalkınma Yatırımlardın Desteklenmesi Programı Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ  Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Başvurular 12 Nisan 2016 günü başlayıp 30 gün olup 12 Mayıs  2016 günü mesai bitimine kadar İl veya İlçe Müdürlüklerimize yapılabilecektir.

Program çerçevesinde hibe desteği verilecek projelerimiz Hayvansal üretime yönelik, Bitkisel üretim ve Yöresel ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yöneliktir.

Bu program; nüfusu yirmi binden az olan yerleşim birimlerini ve 12/11/2012 tarihli ve 6360 sayılı Kanun öncesi tüzel kişiliği olan ve yirmi bin nüfusun altındaki yerleşim birimlerini kapsar.

Bu Tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesi imzalanarak belirlenen şartları yerine getiren genç çiftçiye en fazla otuz bin TL’ye kadar hibe yoluyla destek verilir”dedi.

Daha sonra Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Mühendisi Şerife Yivli katılımcılara proje hakkında bilgiler verdi ve proğram soru cevap bölümü ile sona erdi.

Tanıtım proğramına Kaymakam Kudret Kurnaz,Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydogan,Ziraat Oadası Başkanı Hasan Dikmen,köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

IMG_0878 IMG_0881 IMG_0882 IMG_0883 IMG_0885 IMG_0886 IMG_0887 IMG_0888 IMG_0889 IMG_0890

 

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.