Taşova’da 4 bin 702 Öğrenci Yaz Tatiline Girdi

Taşova’da 4 bin 702 Öğrenci Yaz Tatiline Girdi

İlçemizde ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenin gören 4 bin 702 öğrenci ve 400 öğretmen yaz tatiline girdi.

Atatürk ortaokulunda yapılan “Karne Dağıtım Programı”, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Yaz tatili döneminde mutlaka bol bol kitap okuyunuz diyen Kaymakam Kudret Kurnaz

“Karneler çocukların iyi yada kötü olduğunu gösteren bir belge değildir. İçerisindeki sonuçlar değiştirilebilir. Velilerimiz çocukları başarı veya başarısızlığa göre değerlendirmeyin. Aslında başarısız karne getiren çocukların ailelerine bir uyarı.

Uzun bir tatil döneminde gezmek, eğlenmek hakkınız ancak tatilinizi sadece gezerek eğlenerek değil en azından birkaç kitap okuyarak verimli bir şekilde geçirmenizi temenni ediyorum” dedi.

İlçe genelinde 4 bin 702 öğrenci ve 400 öğretmenin yaz tatiline girdiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer

“İlçemiz genelinde bin 500 taşımalı öğrenci ile kazasız belasız bir dönemi daha geride bıraktık Allah’a şükürler olsun.

Teog sınavlarında ülke genelinde olduğu gibi başarılı bir yılı geride bıraktık. Beş tane öğrencimiz 120 sorunun tamamını yaparak Türkiye 1.liğine ortak oldular.

Geçtiğimiz yıl 2. Teog sınavları sonucu ilçe puan ortalamamız  58.93 iken  bu yıl ise  66.78 puan olmuştur. Türkiye puan ortalamasının yarım puan gerisinde olmamıza rağmen başarılı bir yılı geride bıraktık.

Tatilde iyi dinlenmenizi, kitap okumanızı, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yapmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

Program, Teog sınavlarında 120 tam soru yapan beş öğrenciye ve diğer dallarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verilmesi ile sona erdi.

Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Müftü Harun Yılmaz, öğrenciler  ve veliler katıldı.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberKaymakam Kurnaz Muhtarlarla Birlikte  İftar Yaptı
Sonraki haberTOKSOY’dan GAZETEMİZE ZİYARET
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.