Taşova’da 4 bin 100 Öğrenci Ders Başı Yaptı

 

 

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Taşova’da 4 bin 100 öğrenci ders başı yaptı.

Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu lisesinde düzenlenen programda Yeni eğitim öğretim yılının tüm ülkemize, ilçemize, ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum diyen Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer

“Yaz tatili boyunca okullarımızı yeni eğitim öğretim yılına hazırladık. Ülkemiz genelinde 17 milyon civarında öğrenci var, bu yönü ile baktığımızda birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan daha fazla öğrenciye sahibiz. Buda gösteriyor ki her aile eğitimle ilgili durumda. Eğer biz ülke olarak ilerlemek istiyorsak bunu ilk önce eğitimde başarmamız gerekir. Yetişmiş beyinler yetiştirmeden ilerlememiz pek mümkün değil.

Ülkemizde eğitim bir meslek sahibi olmak için yapılır. Bununla birlikte en önemli olan kaliteli insan olmaktır. Hangi mesleği yaparsanız yapın düzgün insan olun mesleğinizi doğru, dürüst ve vatanını milletini severek yapın ki kendi ülkesini bombalayan bir hain olmayın. Esas olan insan olmaktır ve toplumun itibarını kazanmaktır.Tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum” dedi.

Okul Müdürü Ahmet Gültekin ise Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek  tüm eğitim camiasına başarılar diledi.

 

Yorum Ekle