Amasya İtimat

TAŞOVA YİBO ŞAMPİYON

                       TAŞOVA YİBO ŞAMPİYON
 
 
         Erkekler Hentbol 1.lig A grubunda mücadele eden Taşova Yatılı İlköğretm Bölge Okulu (YİBO) ligin son maçında Samsun deplasmanında  Mareşal Fevzi Çakmak spor kulübünü 32-39 yenerek grubu şampiyon olarak bitirdi.
         Samsun  Atatürk Kapalı Spor salonunda oynanan maça iyi bir başlangıç yapan Taşova yibo ilk yarıyı baştan sona üstün götürdü ve 15-19 önde b
itirdi.İkinci yarıdada  üstünlüğünü sürdüren YİBO büyük mücadele sonunda  maçtan 32-39 galip bitirdi ve grubunda şampiyonluğunu ilan etti.Taşova’dan Samsun’a giden yaklaşık 100 kişilik seyirci grubu  Samsun deplasmanında takıma büyük destek verdi.
         Taşova Yibo Spor Kulübü antranörü Sercan Şenel “Bu sezon yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen ilk yılımızda büyük bir mücadele örneği  göstererek  grub maçlarında,grubumuzda şampiyonluğumuzu ilan ettik.Mart ayı içerisinde oynayacağımız  play-of maçlarında da aynı başarıyı gösterip   bir üst lig olan 1. lig A grubuna çıkmak istiyoruz.
         Bizlere bu büyük mücadelemizde destek olan ilçe Kaymakamımız  İbrahim Halil Şivgan,Belediye Başkanımız Özgür Özdemir, Spor İl Müdürü ErdinAcar,ilçe Spor Müdürümüz Ahmet Dayıbaş,Okul Müdürümüz Ahmet Akçe, Yeşilırmak Gazetesi  sahibi Murat Karadayı’ya, ATAÇ İnşaata, ilçe spor müdürlüğü,sağlık, emniyet teşkilatı ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan cefakar taraftarımıza  canı gönülden teşekkür ediyoruz dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.