Taşova ve Doğa Sevdalısı: BİR PORTRE

Hüseyin Şahin (Horoz) aslen Gürsu (Tekelize) köyünden Emekli Tekel memuru merhum Ethem Şahin’in oğlu.

Çocukluğu Yemişen mahallesi Cengiz Topel caddesinde geçmiş. 1984 yılında gurbete çıkan Şahin Cumhuriyet gazetesinde Güvenlik Görevlisi olarak çalışmış ve 36 yıl sonra 2020 yılında çok sevdiği Taşova’ya yerleşmeye karar vermiş.

Gürsu köyü yolundaki üç dönümlük tarla onun en büyük uğraşısı. ”Burada geçirdiğim saatler bana keyif veriyor” diyor Şahin.

Geçtiğimiz yıl otuz bin lira harcayıp bahçe haline getirmeyi planladığı arsayı tel örgü ile kapatmış. Bahçeye özellikle ceviz başta olmak üzere çeşitli meyve fidanları dikmiş. Bahçenin hemen altından Destek çayı akıyor. Yıl boyunca Suyu en temiz şırıl şırıl akan pırıl pırıl çayımız.

Şahin’in Devlet Su İşleri yetkililerinden bir işteği var: ”Alpaslan’dan köprüye kadar dere ıslahı yapılmış, köprüden Destek beldesine kadar olan bölümde bir çalışma başlamamış. Yüzlerce dönüm tarla kullanılamıyor. Islah yapılması halinde güzergah boyundaki köylerden geri dönüşler olacaktır. Burada yapılan meyvecilik ve diğer tarımsal faaliyetlerden ülke ekonomisine girdi sağlanılabilir. Yetkililerin konuya çözüm bulmalarını bekliyoruz.”

Yorum Ekle