TAŞOVA SYDV YAPTIRDIĞI 9 EV HAZIR

 

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 9 (Dokuz) aileyi yeni eve kavuşturuyor.

Kaymakam Engin Uysal, vatandaşlara ve öğrencilere yönelik yapılan çeşitli nakdi ve ayni yardımların yanında ev yardımlarının da yapıldığını söyledi.

Kaymakam Engin Uysal, ”Vakıf hizmetleri olarak hazırlamış olduğumuz çeşitli projelerle ihtiyaç sahibi birçok ailelerimizin ihtiyaçlarını devletimizin destekleriyle giderdik ve gidermeye de gayret ediyoruz. Yine bazı ailelere yönelik gelir getirici projelerimizle de fakirlikten kurtulan ailelerimiz şimdi kendilerine yeter duruma gelerek ailelerinin geçimlerini sağlamaktadırlar.

Evlerin inşaatı tamamlanmak üzere olup önümüzdeki hafta teslim etmeyi planlıyoruz. Yıllardır yıkılmak üzere olan evlerde bir ömür boyu hayat süren ailelerle yalnız başına kalarak yaşam mücadelesi veren ailelerimizin artık bundan böyle bir evleri olacak.

Kaymakamlık ve Vakıf çalışanları olarak yaptığımız araştırmalarla hangi ailenin neye ihtiyacı varsa o konuda daha duyarlı davranarak işlemlerimizi o konuda hızlandırmaktayız. Tabi ev yardımı istisnai ve çok zor şartları olan yardımlarımızdandır, bu konuda çok ciddi anlamda seçici olmak mecburiyetindeyiz, devletimiz haklı olarak bu yardımları sağlam şartlara bağlamıştır. Haftaya bitecek olan Kırkharman, Gemibükü, Çalkaya, Sepetli köyleri ve Boraboy beldemizdeki 9 (dokuz) evimizi müteakiben 7 (yedi) ev talebimiz daha uygun görüşle ilgili genel müdürlüğe gönderilmiş ve şuan değerlendirme aşamasındadır. Devletimizin fakir vatandaşlarımıza yönelik bu katkısına minnettarız.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.