Taşova Seyyid Nurettin Kız Kur’an Kursu İlk Hafızeleri Taçlarını Giydiler

Taşova Seyyid Nurettin Kız Kur’an Kursu İlk Hafızlarına Tacını Giydirdi

Taşova Müftülüğü-Seyyid Nureddin Alpaslan Kız Kur’an Kursundan hafızlık kursunu başarı ile geçen 4 kız öğrenciye hafızlık belgeleri 17 Ağustos 2017 akşamı düzenlenen törenle verildi.

Müftülük konferans salonunda Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Amasya Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Suluova Müftüsü Hüseyin Okuş, Taşova Müftüsü Harun Yılmaz, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Hafızlık sorumluluğu yüksek bir görevdir diyen Kaymakam Kudret Kurnaz

“İlçemizde bulunan yatılı kız kuran kursumuzda hafız yetiştiriyoruz. Bu sene ilk meyvesini verdi, inşallah bu meyveler bu öğrencilerimizin sayısı her sene artar.

Hafızlık sorumluluğu yüksek bir görev onu idrak ederek yaşamak, hayatına tatbik etmek ve örnek rol model olmak lazım.

Kuran-ı Kerim bizlere yeteri kadar öğütleri veriyor. Ancak biz bunları öğrendiğimiz an hayatımıza tatbik etmede biraz gevşek davranıyoruz.

Bu yavrularımız çok çabuk Kuran-ı Kerimi öğrenip hafız oldular. Fakat bunları hayatlarına tatbik ederek icra ederek bütün hayatı boyunca bu şekilde yaşayabilmeleri için ailelerinin ve hocalarının sorumlulukları büyüktür” dedi.

Çocuklar bizim en değerli varlıklarımızdır diyen Amasya Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu

“Çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatırken diğer taraftan da milli ve manevi değerleri öğretmeliyiz.

Kuran-ı Kerim ezberlenebilen bir kitap olması, Kuran dan başka hiçbir kutsal kitaba bu nasip olmamıştır.

Hafızlar ayrıca yüce Allah’ın kuran mucizesini kendi üzerlerinde tecelli ettiği özel insanlardır” dedi.

Taşova Müftüsü Harun Yılmaz

“Bugün burada çok anlamlı ve güzel bir günde bir araya geldik. Birkaç yıldır meyvelerini Allah için beklediğimiz hafızlık kız kuran kursumuzdan 4 kızımız hafız oldular. Taşova’mız ilk defa kız hafız yetiştirmiş oldu. Ayrıca 2 aydır devam eden ve yaklaşık 65 kursumuzda 1.300  öğrencimizin eğitim aldığı yaz kuran kurslarımızın da kapanışını yapmış olduk” dedi.

Program şiir ve ilahi okunması, slayt gösterisi ile mezun olan hafızlara taçları giydirilerek belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

….

<<<Fotoğrafların orijinallerinin bulunduğu Archive Albumümüz>>>

<<<Videoların orijinallerinin bulunduğu Archive Albumümüz>>>

…..

Yorum Ekle