TAŞOVA LİSESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR VE YARDIM KAMPANYASI

TAŞOVA LİSESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR VE YARDIM KAMPANYASI!

 

Taşova Lisesinin özellikle bahçe duvarları ve bahçenin asfaltlanması için başlatılan çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.Okulun ve ilçenin görünümünde ciddi bir güzellik oluşturacak olan çalışmalarla ilgili okul idaresi ve okul aile birliği yardım kampanyası başlattı.Çalışmalarla ilgili bilgi aldığımız Okul Müdürü Bayram ÖZTÜRK ve Okul Aile Birliği Başkanı Kadir TORUN bu kampanyada özellikle okulumuzun çok değerli mezunları ve değerli velilerimize güvendiklerini ve herkesin gücü oranında mezun olduğu veya çocuğunun halen okuduğu okuluna sahip çıkması gerektiğini belirttiler.

Yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili Okul İdaresinin ve Okul Aile Birliğinin yazıyı sunuyoruz;

TAŞOVA LİSESİNİN ÇOK DEĞERLİ MEZUNLARI

VE KIYMETLİ VELİLERİMİZ!

        

Şahsımız ve kurumumuz adına sizleri saygıyla selamlıyoruz.

Eğitim insan davranışlarında doğru yönde kalıcı değişiklikler oluşturma etkinliğidir, insanları geleceğe hazırlama, mesleğe hazırlama adına verilen uğraşların tümüdür.

Bizler de eğitim çalışanları olarak yasalar, yönetmelikler istikametinde çocuklarımızı bu hedeflere ulaştırmak için mücadele veriyoruz.

Hedefimiz istikametinde ilerlerken doğal olarak birtakım sıkıntılarımız oluyor. Bu sıkıntılarımızın bir kısmını Bakanlığımız aracılığı ile halletmeye çalışırken, bir kısmını da yerel imkânlarımız ve Okul Aile Birliğimizin gelirleri ile karşılamaya çalışıyoruz.

İyi bir eğitim ortamı oluşturmak için sadece personelin yeterli olması yetmiyor, fiziki alt yapı olarak, teknolojik alt yapı olarak eksiklikleri tamamlamamız ve eğitime hazır olmamız gerekiyor. Bizler de bu amaçla hem fiziki alt yapımızda hem de teknolojik alt yapımızdaki eksikliklerimizi tespit edip bir takım çalışmalar başlatmış bulunuyoruz..

 

Okulumuzun çok değerli mezunları ve kıymetli velilerimiz!

-Şimdi sizlere yaptığımız ve yapmayı planladığımız çalışmalarımız hakkında yaklaşık maliyetlerini de belirterek birtakım bilgiler sunmak istiyorum.

— Günümüz eğitim sisteminde akıllı tahtaların kullanılmaya başladığı bir çağda biz hala kara tahta kullanıyor iken dönem arasında sınıflarımızın tahtalarını değiştirip tebeşir tozundan öğrencilerimizi kurtardık. Yaklaşık maliyet 4000 TL.

     Eğitimde teknolojinin gerekliliğinden hareketle “her sınıfa bir projeksiyon” hedefi ile yarısı hayırsever vatandaşlarımız aracılığı ile 6 tane projeksiyon temininde bulunduk ve sınıflara monte ettirdik. Halen on bir eksiğimiz bulunmaktadır.9900 TL

     Çok amaçlı salonumuzda bulunan sosyal kültürel etkinliklerde kullandığımız sahnemizi yeniledik. Yaklaşık maliyet 1200 TL.

     Ayrıca koridor ve sınıflarımızın tamamını kalebodur yapmayı planlıyoruz.

     Öğrenci giriş ve personel girişlerini tavan ve duvarlarını alçıyla sıvayıp göze hoş gelen bir takım resim ve kabartmalarla güzel bir görünüme kavuşturduk 1000 TL.

     Yıllardır bakımı yapılmayan bahçe duvarlarını sıvattık denizliklerini yeniledik. Sıva kuruduğunda da boyatacağız. 6000 TL

     İlçe Kaymakamımızın talepleri ve bizimde öğrenci sayımız ve bahçe büyüklüğü de dikkate alarak okulumuz için gelir olacağı düşüncesini de hesaba katarak otopark olarak ayırdığımız yaklaşık 1200 Metre karelik alanı bölmek için beton ve üzerine korkuluk demirler yaptırdık.6000 TL. Otopark olan alanın taş parkesini yakında yapacağız, maliyeti 16000 TL

     Atatürk Büstü.2000 TL

     Ve havaların ısınmasından sonra yapmayı planladığımız asfalt çalışması için yaklaşık 2200 metrekarelik alanın asfaltını da taleplerimiz doğrultusunda İlçe Kaymakamımızın yapacağı sözünü aldık.

          Toplamda 40100 TL

 

Şunu da hatırlatmada fayda görüyorum: Özellikle bahçe dolgusunu yaptıran ve asfalt çalışmamızda da bizlere yardımcı olacağını söyleyen İlçe Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Takdir ederseniz ki Kaymakamlığımızın kaynakları yetersiz, Bakanlığımızın ise özellikle çevre düzenlemesi için herhangi bir ödeneği bulunmamaktadır. Her şeye rağmen okul idaresi ve Okul Aile birliği olarak bizler bu çalışmalarımızı başlattık ve devam ediyoruz.

Yaptığımız ve yapacağımız bu çalışmalarda siz çok değerli okul mezunlarımızdan ve velilerimizden gücünüz oranında yardım talep ediyoruz. Siz destek olduğunuz, siz mezun olduğunuz ve çocuklarınızın okuduğu okulunuza sahip olduğunuz sürece yükümüz azalacaktır ve çocuklarımız daha iyi mekânlarda ve daha iyi teknoloji ile eğitimlerine devam edeceklerdir. Ve siz destek olduğunuz sürece ilçemiz ve yarınlarımız hem eğitimi ile hem de görünümü ile daha güzel ve daha aydınlık olacaktır.

Şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ediyor, okul idaremiz ve okul aile birliğimiz adına sizleri saygıyla selamlıyoruz.

Taşova Lisesi Okul Aile Birliği Bağış Hesabı:

Ziraat Bankası Taşova Şubesi:13400023-5002

Kadir TORUN Okul Aile Birliği Başkanı Bayram ÖZTÜRK Okul Müdürü – 05303272597
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle