Taşova Kültür Gecesi Düzenlendi

Amasya’da 14/06/2017 akşamı Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Taşova Kültür Gecesi düzenlendi.

Taşova Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından Şehzadeler Gezi Yolu’nda düzenlenen programda konuşan Kaymakam Kudret Kurnaz “Taşova Muhaciri, Lazı, Yerlisi, Orman Köylüsü ile farklı zenginlik ve güzelliğin hep birlikte yaşandığı doğal güzelliklerin, turizm mekanlarının ve kültürel değerlerin olduğu özel bir ilçedir.

İlçemiz 63 köy, 75 mezra, 30 bin 654 nüfusu ile Amasya’nın doğu kapısı olarak geçmişten bu güne büyük önem arz etmektedir. Alpaslan Müzesi, Uluköy Sinan Paşa Hamamı, Yukarıbaraklı Kalesi, Kayabaşı  Hamamı, Dörtyol Hamamı, Kızgüldüren Kilisesi, Özbaraklı Camii, Karsavul Roma Dönemi Hamamı da kültür varlıklarıdır.

Tarım ürünü olarak ta en başta Çiçek Bamyası, Haşhaş, Kiraz ve Sebzecilik gelmektedir.

Ayrıca Taşova Hentbol Spor Kulübümüz 2016-2017 sezonunda Türkiye kupası finalisti olarak önümüzdeki sezon da yine ülkemizi Challenge Kupası’nda temsil edecektir” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ise Taşova’nın hem belediyenin hem de merkezi hükümetin yaptığı hizmetlerle beraber kabuğunu kırmış ve en güzel modern şehirler arasına girmek için emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

Konuşmalardan sonra halk oyunları gösterisi, haşhaş yeme yarışması, Türk Halk Müziği ve klarnet dinletisi sunuldu.

Programda çiçek bamya yemeği başta olmak üzere ikramlar yapıldı.


Özgün kalitesinde Foto indirmek için Archive.Org Albümümüz


Video indirmek için Archive.org Albumümüz

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberHakim Ayşe Durmaz Görevine Başladı
Sonraki haberSGK MÜDÜRÜ GÖREVE BAŞLADI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasova05tumarsiv?sort=-date .... Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581