Taşova Kan Bağışlıyor Kampanyası

img_6209 img_6212 img_6213 img_6214 img_6215 img_6217 img_6218 img_6219 img_6220 img_6221 img_6222 img_6223

 

Taşova Kaymakamlığı, Taşova Belediyesi ve Türk Kızılay’ı işbirliği ile düzenlenen  bir program ile  Taşova Kan Bağışlıyor  isimli kampanya tanıtıldı.

Müftülük Konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram, kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kan acil ihtiyaç değil sürekli bir ihtiyaçtır diyen Kaymakam Kurnaz

“Sürekli kan ihtiyacı olan insanlar var ve bu insanlar çocuklar.

Taşova Amasya ilinde kan bağışı konusunda önemli bir ilçe. Kendi potansiyeli üzerinde kan bağışı yapıyor ve hakikaten Taşova’lı hemşerilerime teşekkür ediyorum.

Kan bağışı o kadar görüldüğü gibi kolay bir olay değil.Yarın bizim başımıza gelmeyeceğini bilemeyiz hiçbir şeyin garantisi yok.Her an bizim başımıza da gelebilir o anı yaşamadığınız sürece o size uzak görünür ama uzak değil pamuk ipliği kadar yakındır.O an başımıza geldiği an sıkışmamak için bu geniş vakitlerde gönüllü kan bağışımızı yapalım.

Kızılay ülkemizin yüz akı olan bir kurum oldu.Dünyanın neresinde olursa olsun 24 saat geçmeden o bölgeye yardımı ulaştırabilen bir kurum oldu.Bu kurumun ve bizlerin yaşaması için ,bizim o sıkıntılı günlerde o hizmeti alabilmesi için bu kampanyalar önemli.Tüm halkımızdan bu kan bağışı kampanyasına destek olmaya kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Programda Samsun Kan merkezi kan kazanım uzmanı Alper  Candan kan bağışı ile ilgili tanıtım ve sunumda bulunması ile program sona erdi.

 

 

 

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.